• Свеж
Алатка за магнетски мерач Teckeen за автомобил/камион со камиони/усогласување на тркалото на тркалото
zoom_in

Алатка за магнетски мерач Teckeen за автомобил/камион со камиони/усогласување на тркалото на тркалото

DEN 1.00

Стока
check Во продавницата

Го мери аголот на камбер и рициново на центарот за тркала или диск за сопирачките Има едноставно прилагодување на израмнување од -5 степени на 5 степени. Лесно за читање и погодно за работа. Погодно за точна проверка на аголот на рицинус и камбер. Овозможува прилагодување за одржување на правилно усогласување на тркалото, па дури и абење на гуми. Користете го ова едноставно ниво за да ја вратите поставката за камбер на возилото по поправка или инсталација на ленти. Карактеристики : Горива на аголот на камбер и рициново на центарот на тркалото или дискот на сопирачките. Има едноставно прилагодување на израмнување од -5 степени до 5 степени. Лесно за читање и погодно за работа. Погодно за точна проверка на аголот на рицинус и камбер. Овозможува прилагодување за да се одржи правилното усогласување на тркалото, па дури и абењето на гуми. Користете го ова едноставно ниво за да ја вратите поставката за камбер на возилото по поправка или инсталација на ленти. Пакувањето вклучува : 1* Алатка за магнетски мерач : Ве молиме, дозволете мало отстапување за бојата и мерењето, благодарам!.

Поврзани производи..