• Свеж
Utулмарт Директно Крајот Мелница Машина, Со Голема Брзина Челик ХСС-АЛ, 2 Флејта Цпу Рутер Битови, 6мм х 6мм х 13мм, 5 Парчиња
zoom_in

Utулмарт Директно Крајот Мелница Машина, Со Голема Брзина Челик ХСС-АЛ, 2 Флејта Цпу Рутер Битови, 6мм х 6мм х 13мм, 5 Парчиња

DEN 1539.20

Стока
check Во продавницата

●Големина+ - Дијаметар На Сечење : 6мм / 0,24-инчен; Дијаметар На Стеблото : 6мм / 0,24-инчен; Број На Флејти : 2 ; Должина На Сечење : 13мм / 0,51-инчен; Вкупна Должина : 57мм / 2,24-инчен ●Материјал●-машината за мелење е изработена од ХСС-АЛ, остра и издржлива, со висока отпорност на свиткување и отпорност на триење. ●Апликација+ - крајните мелници се погодни за странично мелење, крајно мелење, завршна обработка итн. Нанесете на јаглероден челик, мек легиран челик, челик за умирање, челик за алат, леано железо, титаниум, алуминиум итн. ●Специјален Дизајн● - дното на крајните битови за мелница е дизајн на жлеб во форма на буквата у, големиот преден агол ефикасно ја намалува отпорноста на сечење, остар и издржлив, погоден за отстранување на чипови, дополнително ја подобрува ефикасноста на обработката. `+Забелешка-ве Молиме прилагодете ја брзината, напојувањето и длабочината на сечењето според реалните услови за сечење. Две острици : двете острици можат да се хранат вертикално на работното парче. Три острици : три острици не можат да се хранат вертикално на работното парче и можат да се хранат само од страна или да се хранат додека одите. Четири сечила : Четири сечила можат да се хранат вертикално на работното парче.Погоден за цпу центар за обработка на податоци, врежан, машини со голема брзина.

Поврзани производи..