• Свеж
XMEIFEITS Алатки за Сечење 5pcs R2. 0*D6*30.5 * 75L*2f Цврст Карбид 6mm Топката Носот Заострени Крајот Мелници Рутер Битови ЦПУ Заострен Дрво Метал Мелење Машина
zoom_in

XMEIFEITS Алатки за Сечење 5pcs R2. 0*D6*30.5 * 75L*2f Цврст Карбид 6mm Топката Носот Заострени Крајот Мелници Рутер Битови ЦПУ

DEN 0.67

Стока
check Во продавницата

Професионален Индустриски Фреза со Висока Цврстина и Отпорност на Абење, Висока Отпорност на Топлина и Цврстина Карбидни прачки и волфрамски челични прачки, го продолжува работниот век. Жлеб за отстранување на спирален чип со висок капацитет, нелеплив нож, брза брзина. Волфрам челик материјал фино мелење, остар отпорен на абење, висока ефикасност. Опсег на обработка : мувла, пластика, алуминиум, бакар, легиран челик, дрво, итн. Пред Употреба, Проверете Ја Моќноста И Вкочанетоста на Машинскиот Алат За Да Се Осигурате Дека Потребниот Дијаметар На Машината За Мелење може да се Користи На Машинските Алати Спецификација : Модел : Р2.0*Д6*30,5*75Л*2Ф;Флејти : 2 Флејти;Работен материјал ХРЦ : 0~55 Степрадиус : 2,0 мм;Дијаметар На Стеблото : 6ммццутинг Должина : 30,5 ммоверална Должина : 75ммпакет : 5 Парчиња Карактеристики : Одличен Ефект на отстранување на чипови.Висока завршница, одлична работа.Долг работен век; Погоден за : Сечење, крајно мелење,дупчиња на : бакар,алуминиум,јаглероден челик итн;Тврдо дрво,иверица итн;Безбедносни упатства : 1. производот со сечила не се користи за луѓе под 18 години. предметот се користи само за индустриско сечење не е опасна статија. Телото, облеката и другите работи не треба да бидат во близина на ножевите во работата. Користете соодветни уреди за заштита на очите и ушите за време на работата.

Model:
R2.0*D6*30.5*75L*2F;
Flutes:
2 Flutes;
Worked material HRC:
0~55 Degree
Radius:
2.0mm;
Shank Diameter:
6mm
Cutting Length:
30.5mm
Overall Length:
75mm
Package:
5pcs
Features:
Excellent chip removal effect.:
High finish,excellent work.:
Long service life;:
Suitable for:
Cutting,end milling,slotting on:
copper,aluminum,carbon steel,etc;:
Hard wood,plywood,etc;:
Safety instructions:
1. the bladed product is not use for people under 18 years.:
2. the item is only use for industrial cutting not hazardous article.:
3. Body,clothes and other sundries should not be near the knives in the work.:
4. Use appropriate eye and ear protection devices during operation. :

Поврзани производи..