• Свеж
Sandvik COROMANT SCACR 0808K 06-S Држач За Вртење, Квадратно Стебло, Челик, Надворешно, Стегач За Завртки, Десна Рака, 8mm Ширина x 8mm Висина Стебло, 125mm Должина x 8mm Ширина, CCMT 21 Вметнет?
zoom_in

Sandvik COROMANT SCACR 0808K 06-S Држач За Вртење, Квадратно Стебло, Челик, Надворешно, Стегач За Завртки, Десна Рака, 8mm Ширина x 8mm

DEN 1829.60

Стока
check Во продавницата

7 степени клиренс агол Стегањето со завртки користи позитивни еднострани влошки и е првиот избор и за внатрешно и за надворешно надолжно вртење на долги тенки компоненти. Вметнете геометрии и оценки за сите материјали. Геометриите на бришачите се достапни за високи доводи и одлична завршница на површината. Конвенционален дизајн на челични стебла за сите форми на вметнување и во различни агли. 7 степени клиренс агол. Стегањето со завртки користи позитивни еднострани влошки и е првиот избор и за внатрешно и за надворешно надолжно вртење на долги тенки компоненти. Вметнете геометрии и оценки за сите материјали. Геометриите на бришачите се достапни за високи доводи и одлична завршница на површината. Конвенционален дизајн на челични стебла за сите форми на вметнување и во различни агли. Сандвик коромант внатрешно и надворешно вртење со позитивно вметнување во основна форма. Коротурн 107 е првиот избор за надворешна и внатрешна обработка на мали, долги и тенки компоненти. Острите рабови за сечење и одличната контрола на чипот обезбедуваат меко дејство на сечење и ниски сили на сечење, давајќи извонредна завршна површина на компонентата. Геометриите дизајнирани за течноста за ладење под висок притисок сега се достапни за материјали од НЕРЃОСУВАЧКИ челик и ХРСА. Ниски сили за сечење.

Поврзани производи..