• Свеж
Карбид Мелење Машина 1-3 Парчиња 8 Мм Нож Рачка Рамна Трим Рутер Нож Главата Шема Главата Дното Лого 5/8 Инчен Сечилото Дефиниција Дрво Мелење Машина Столар
zoom_in

Карбид Мелење Машина 1-3 Парчиња 8 Мм Нож Рачка Рамна Трим Рутер Нож Главата Шема Главата Дното Лого 5/8 Инчен Сечилото Дефиниција

DEN 2.00

Стока
check Во продавницата

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со голема цврстина и голема брзина Се користи за рачно изработени фиоки или други дрвени работи. Индустриски квалитет рутер битови. Цврсто стврднато челично тело со дизајн против одвраќање. Акумулира и отпорен На топлина тефлонски слој. Машината за мелење е погодна за странично мелење, крајно мелење, завршна обработка итн. Погоден за јаглероден челик, мек легиран челик, челик за умирање, челик за алат, леано железо, титаниум, алуминиум итн.Сосема новосе користи за рачно изработени фиоки или други дрвени работи.Индустриски квалитет рутер битови.Цврсто стврднато челично тело со дизајн против одвраќање.Акумулира и отпорен На топлина тефлонски слој.Секачот може непречено да ја исече суровината, што резултира со чисти, без остатоци.Лежиште : целосно затворено подмачкувањеспецификација : Точка : 8мм шема на стебло вежба битматеријал : 45#челикарбид совет : Иг6хшанк дијаметар : 8ммтип дијаметар : 12,7 ммбаланс : +/ -.003 " толеранција тело : цврст стврднат челичар : микро-зрнест цементиран карбидетол Од Индустриско одделение : цпу бланширан до 600 ронки огледало завршница.

Item:
8mm shank pattern drill bit
Material:
45#steel
Carbide tip:
YG6X
Shank diameter:
8mm
Tip diameter:
12.7mm
Balance:
+/- .003 tolerance
Body:
solid hardened steel
Blade:
Industrial grade micro-grain cemented carbide
Tool:
CNC milled to 600 grit mirror finish

Поврзани производи..