• Свеж
Дормер - Цврст Карбид Светла Ротациона Брус Топка 12,7 мм х 6мм
zoom_in

Дормер - Цврст Карбид Светла Ротациона Брус Топка 12,7 мм х 6мм

DEN 1.33

Стока
check Во продавницата

Дормер П807 Цврст Карбид Светло Ротационо Брусење со геометрија на топчестиот нос за прескокнување на мелење на флејта и зголемена јачина во центарот Со намалена шанса за застојот на ројот и подобрено дејство на сечење поблиску до центарот. Произведува двојни парчиња, што го прави прв избор за општа обработка. Со подобрена леснотија на контрола, зголемена стапка на отстранување на метал и го крши ројот на податливи парчиња. Тие имаат зацврстени и стврднати челични стебла кои обезбедуваат цврстина и цврстина. Ова спречува свиткување и ги намалува вибрациите за подобрен век на траење на алатот. Земјата на h6 (Карбид) и h7 (Челик). Одлична јачина на удар што може да издржи високи сили и да издржи повисока температура без да пропадне. Специјалните елементи за лемење обезбедуваат одлична јачина на лемење.Топката Со Светло Ротирачко Брусење Со Цврст Карбид Во Студентскиот Дом ја има следната спецификација : Дијаметар : 12,70 мм.Дијаметар На Стеблото : 6мм. Работна Должина : 11мм. Вкупна Должина : 56мм. Цврста Карбидна Светла Ротирачка Топка 12,7 мм х 6мм.

Diameter:
12.70mm.Shank Diameter

Поврзани производи..