• Свеж
БЕБЕ/Дете UPF 50+ Заштита Од Сонце Долг Ракав Едноделен Костим за Капење Со Патент Розова Боја
zoom_in

БЕБЕ/Дете UPF 50+ Заштита Од Сонце Долг Ракав Едноделен Костим за Капење Со Патент Розова Боја

DEN 1488.00

Стока
check Во продавницата

Уникатно дизајниран Во Мауи хаваи КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ : Екстра долг патент одзади со размавта со патент + редовно вклопување за оптимална заштита од сонце, уникатно дизајнирано со екстра долг патент за лесно менување пелени. Нашето бебе, новороденче, мало дете и девојче едноделен костим за сончање со долги ракави ги покрива рацете и нозете до коленото. ОДЛИЧНА ЗАШТИТА од СОНЦЕ : ткаенините За Костими за Капење се оценети СО 50+ И обезбедуваат максимална заштита ОД ув сонце со блокирање на 98% од sun + УВБ сончевите зраци, влажни или суви; сличен рејтинг како ЗАШТИТЕН ФАКТОР за креми за сончање. Покриените области не бараат крема за сончање. КВАЛИТЕТ + УДОБНОСТ : Лесно вклучување-лесно исклучување, рамно заклучување за дополнителна издржливост, истегнување и брзо сушење ткаенини за крајна удобност на плажа, базен, на одмор и речиси насекаде. Уникатно дизајниран Во Мауи хаваи. КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ : Екстра долг патент одзади со размавта со патент + редовно вклопување за оптимална заштита од сонце, уникатно дизајнирано со екстра долг патент за лесно менување пелени. Нашето бебе, новороденче, мало дете и девојче едноделен костим за сончање со долги ракави ги покрива рацете и нозете до коленото. ОДЛИЧНА ЗАШТИТА од СОНЦЕ : ткаенините За Костими за Капење се оценети СО 50+ И обезбедуваат максимална заштита ОД ув сонце со блокирање на 98% од sun + УВБ сончевите зраци, влажни или суви; сличен рејтинг како ЗАШТИТЕН ФАКТОР за креми за сончање.

Поврзани производи..