• Свеж
Заклучување на капакот на горивото, 4in рачка во стилот на алуминиум дизел резервоарот за гориво, со клучеви, компатибилни со 1972-2017 година Питербилт 330 до 587 полу-ками?
zoom_in

Заклучување на капакот на горивото, 4in рачка во стилот на алуминиум дизел резервоарот за гориво, со клучеви, компатибилни со 1972-2017

DEN 3.00

Стока
check Во продавницата

【OEM Fit】 Нашето капаче за гориво за заклучување претрпе ригорозно тестирање, најсовремено производство на уметност до спецификациите на ОЕ за прецизно вклопување Капчињата со дизел гас се земени 100% увид и тестирани повеќе пати пред пратката. 【Надграден дизајн】 Долг животниот век на живот, тоа е причината зошто сите наши капачиња за заклучување на резервоарот за гориво се дизајнирани да заштедат пари и време на клиентите со обезбедување на алуминиум со тешки умирања. Нашите капачиња за дизел гориво се дизајнирани да ги соберат камионите на Питербилт со вратот за полнење на гориво со дијаметар од 4 ”. Директна замена, лесна инсталација. 【Се вклопува во 1995-2014 година Питербилт 330,95-14 Питербилт 335,11-16 Питербилт 337,07-11 Питербилт 340,11-16 Питербилт 348,75-80 Питербилт 352,87-07 Петербилт 357,72-87 Петербил 359.81-00 Питербилт 362.07-17 Питербилт 365.07-17 Питербилт 367.89-95 Питербилт 375,88-04 Питербилт 377,87-07 Питербилт 378,87-07 Питербилт 379,08-15 Петербилт 384, 00-2 OE Број】 PACCAR# 11-04859-200 & VELVAC# 600212. Заклучувањето на капачето за дизел гориво вклучува : пар од 4 во капаци на резервоарот за гориво со гумен заптивка за заптивка и 13 во безбедносен ланец со 7 во кауција, 4 клучеви за појавување. 4in се мери со внатрешниот дијаметар низ навои е 4 ". Забелешка : Овие капачиња се заклучуваат во стилот на лост со олеснување на притисокот што не се вложуваат. Овие капачиња за гориво немаат нишки. 【60-месечна гаранција】 Бидете сигурни дека купувајте ги додатоците на Питербилт. Ако заклучувањето на резервоарот за гориво не успее, пукнатините, престануваат да работат или какви било други проблеми, ве молиме контактирајте со нас преку порака директно. Ние нудиме 5-годишна гаранција, 100% гаранција за задоволство. 【OEM одговара】 Нашето капаче за гориво за заклучување поминало ригорозно тестирање, тестирање, тестирање, тестирање, тестирање, Состојба на производство на уметност во ОЕ спецификации за прецизно вклопување. Дизел гасните капачиња се земени 100% увид и тестирани повеќе пати пред пратката. 【Надграден дизајн】 Долг животен век е важен, тоа е причината зошто сите наши капачиња за заклучување на резервоарот за гориво се дизајнирани да заштедат пари и време на клиентите со обезбедување на алуминиум со тешки умирања. 330,95-14 Питербилт 335.11-16 Питербилт 337,07-11 Питербилт 340,11-16 Питербилт 348,75-80 Питербилт 352.87-07 Питербилт 357,72-87 Питербилт 359,81-00 Питербилт 362, Peterbilt 365.07-17 Peterbilt 367.89-95 Peterbilt 375.88-04 Peterbilt 377.87-07 Peterbilt 378.87-07 Peterbilt 379,08-15 Peterbilt 384,00-07 Peterbilt 385,06- 16 16 Питербилт 386.99-10 Питербилт 387,08-14 Питербилт 388.08-14 Питербилт 389,14-16 Питербилт 567,13-16 Питербилт 579,11-16 Питербилт 587.

Поврзани производи..