• Свеж
Магнетски кабел за полнење на Mushan Type C 100W 5A Кабел за брзо полнење 1,5м за MacBook, за Samsung, за LG, за Xiaomi и мобилен телефон/лаптоп/тетратка со Type-C со тип-C
zoom_in

Магнетски кабел за полнење на Mushan Type C 100W 5A Кабел за брзо полнење 1,5м за MacBook, за Samsung, за LG, за Xiaomi и мобилен

DEN 239.84

Стока
check Во продавницата

[Max 5 A PD Брзо полнење] Овој Type-C до C Магнетски кабел Користете PD (USB-моќ за испорака) технологија за брзо полнење, која поддржува испорака на електрична енергија од 5 V/4,5 A до 20 V/5 A (до 100 W) Сите USB C уреди можат безбедно да се наплаќаат со максимална стапка без краток спој и над тековното полнење. Белешка : Вашиот телефон и полначот мора да поддржат брзо полнење. [Лесен за употреба] Овој Type-C до Type-C кабелот е изграден со супер силен MANG52. Оставете го крајниот конектор во уредот, а портата Type-C лесно може да го пронајде и прикачи на конекторот, помагајќи ви да го поврзете и исклучите вашиот уред безбедно додека возите. [Цврстиот Make и Long Life] Интегрира висококвалитетна метална легура со легура со најновата задебелена најлонска ткаенина додадена со пластичен заштитник на цемент за да се обезбеди трајна употреба. Кабелот е подебел од нормалниот и се тестира над 30.000 пати за да се докаже поголема долговечност. [Заштеда на USB порта] - Го намалува носењето и кинење на USB -излезот поради одвојниот дизајн на магнетски конектор. Вистински заштедувач на пристаништето бидејќи не би морале да продолжите да го вметнувате и влечете кабелот. Истакнати со единица за намалување на температурата за да се спречи пристаништето да биде премногу жешко по долго време. [Важна белешка] Бидејќи овој кабел за полнење Type-C е магнетски, ве молиме избегнувајте контакт помеѓу магнетни предмети и железни предмети за да спречите краток спој и често да го исчистите магнетниот крај.

Поврзани производи..