• Свеж
Микроскопска Леќа За Окуларот, Електронска Леќа За Окулар 0,5 Х, За Тринокуларни, Стереотипни И Металографски Микроскопи
zoom_in

Микроскопска Леќа За Окуларот, Електронска Леќа За Окулар 0,5 Х, За Тринокуларни, Стереотипни И Металографски Микроскопи

DEN 385.44

Стока
check Во продавницата

[Снимајте Висококвалитетни Слики] Нашиот адаптер ЗА МОНТИРАЊЕ C ви овозможува да поврзете CCD камера или дигитален окулар со вашиот микроскоп за зачудувачки слики и видеа [Пошироко Видно Поле] со зголемување од 0,5 Х, нашата леќа за окуларот овозможува пообемно набудување на примероците од вашиот микроскоп, давајќи ви подобро разбирање за вашето истражување. [Разноврсна Компатибилност] нашиот специјален електронски окулар е погоден за тринокуларни, стереотипни и металографски микроскопи, што го прави разноврсен додаток на вашата лабораториска опрема. [Издржлив и Стабилен] Изработен со висококвалитетни материјали, нашата леќа за окуларот е изградена да трае и обезбедува одлична стабилност за време на употребата. [Лесен За Инсталирање И Замена] нашата леќа за окуларот е дизајнирана со стандардна и точна обработка, што го олеснува инсталирањето и заменувањето по потреба. Спецификација : Тип На Ставка : Окулар Погоден за тринокуларен / стерео / металуршки микроскоп0, 5 X CCD до интерфејсеин-тип на линија : Стандардна c интерфејсмагнификација : 0,5 Временски Пакет Листа : 1 x Камера Леќа2 x Адаптер.

Item Type:
EyepieceSuitable for trinocular / stereo / metallurgic microscope
0.5X CCD to interface:
In-line type:
Standard C interface
Magnification:
0.5 times
Package List:
1 x Camera Lens:
2 x Adapter:

Поврзани производи..