• Свеж
Тектон 3/8 Инчен Погон 6-Точка Удар Сет, 12-Парче | СИД91102
zoom_in

Тектон 3/8 Инчен Погон 6-Точка Удар Сет, 12-Парче | СИД91102

DEN 704.00

Стока
check Во продавницата

Вклучува 12-компјутер 3/8 инчен погон 6-точка ударни приклучоци : 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 Мм; Приклучок железнички. Големините се означени и со ласерско обележување со висока видливост и со трајно означување со печат што нема да се истроши. Отворите на приклучокот со 6 точки обезбедуваат точно вклопување за шестоаголни сврзувачки елементи. Радиусираните агли спречуваат заокружување на прицврстувачот со примена на сила на рамните страни на прицврстувачот, наместо на неговите агли. Исполнува минимум 1,3 пати повеќе од стандардот ANSI/ASME за доказен вртежен момент. Шината за Приклучок за заклучување се организира и безбедно ги држи приклучоците на место, и за во вашата кутија со алатки и во движење.

Поврзани производи..