• Свеж
Лаптоп Внатрешен Двд Цд Режач 9,5 мм Сата Оптички Погон Замена, За Dell HP Lenovo Acer Asus Sony Samsung Компјутерски Лаптоп КОМПЈУТЕР, Фиока-Вчитување Двослоен 8X DVD+ - R RW DVD-RAM CD-RW Писат
zoom_in

Лаптоп Внатрешен Двд Цд Режач 9,5 мм Сата Оптички Погон Замена, За Dell HP Lenovo Acer Asus Sony Samsung Компјутерски Лаптоп КОМПЈУТЕР, Фиока-Вчитување

DEN 1.00

Стока
check Во продавницата

Тоа е внатрешен читач/писател на ДВД направен Од то-шиба Сем-сунг Тоа не е малопродажен производ, така што нема оригинален малопродажен пакет или додатоци како софтвер, упатство за употреба, диск за возачот или кабел за поврзување. Не вклучува оригинална предна плоча. Поддржува Приклучок и игра, лесен за употреба. Не е потребен погон и надворешна моќност. Само приклучете го во оптичкиот залив или заменете го стариот диск, а двд-уредот ќе биде откриен. САТА интерфејс, фиока-вчитување, 9,5 мм во висина. Поддржува лаптоп и се-во-едно десктоп со оптички залив од 9,5 мм. Поддржува Windows XP/2003/Виста/7/8. Тоа не е само читател, туку и писател / препишувач / режач за вашите компјутери. Дозволете ви да гледате филмови, да слушате музика, да креирате резервен диск, да инсталирате софтвер или да снимате музички диск. Поддржете ЦД-Р, ЦД-РОМ, ЦД+/-R, ДВД-РОМ, ДВД-Р, ДВД+/-R, ДВД-Р ДЛ, ВЦД дискови. Ние нудиме една година по продажбата на услуги. Повеќе од десет години искуство во оптички дискови ни овозможува да имаме можност да ви обезбедиме производи со врвен квалитет и доживотна професионална технолошка поддршка. Ние ја негуваме вашата доверба, ве молиме слободно контактирајте не. Двослоен САТА диск. Не вклучува метална држач за монтирање. Не вклучува лента кабел. Не вклучува оригинална предна плоча, оваа предна плоча е рамна, можете да ја отстраните предната плоча на оригиналниот диск на овој диск. Итни Eject Дупка Активност LED Enhanced-SATA модел DVD+R DL поддршка Топла Plug Игра 2 MB бафер Writing Speed : 6x DVD+R DL (Двоен Слој) 4x DVD-R DL (Двојна) 5x DVD-RAM меморија 8x DVD+R 8x DVD-R 24x CD-R 8x DVD+RW 6x DVD-RW 24x CD-RW Читање Брзина : 5x DVD-RAM меморија 8x DVD+R 8x DVD-R 8x DVD-ROM-от Спецификации Mfr Дел Број : SU-208 Вози Тип : Внатрешни Тенок DVD Писател Пишува : DVD+R/-R : 8 X DVD+RW/-RW : 8 X/6 X DVD+R DL/-R DL : 6 X DVD-RAM меморија : 5 X CD-R : 24 X CD-RW : 24 X Гласи : DVD+R/-R : 8 X DVD+RW/-RW : 8 X DVD+R DL/-R DL : 8 X DVD-ROM-от SL : 8 X DVD-ROM-от DL : 8 X DVD-RAM меморија : 5 X CD-ROM-от : 24 X CD-R : 24 X CD-RW : 24 X Поддржани Диск Формат : Диск Тип : Гласи : СОВЛАДА ДИСК, CD-R, CD-RW,DVD-ROM, DVD+R 4.

Поврзани производи..