• Свеж
Јапонски Чај Јуноми Чаша Камелија КУТАНИ ЈАКИ
zoom_in

Јапонски Чај Јуноми Чаша Камелија КУТАНИ ЈАКИ

DEN 1.00

Стока
check Во продавницата

Големина на производот : Дијаметар 7,2 х Висина 8,3 см Тип на кутија : хартиена кутија. Кутани опрема со уникатно чувство за убавина што е вредно дури и по стотици години. Моделот што вешто ги црта петте бои на црвена, зелена, жолта, виолетова и темносина е неверојатен удар со четка, вклучувајќи ги Качо Фугетсу, фигурите На Сансуи и новите геометриски обрасци. Обрнете внимание и на високата технологија на вртење на грнчарското тркало. Кутани вер има избор на скапоцени камења кои ги покажуваат вештините на уметниците.

Поврзани производи..