• Свеж
Aexit 5 компјутерски прекинувачи на wallидови SPST црно копче Вклучено/Исклучено тркалезно прекинувач за прекинувачи на AC Dimmer прекинувачи 6A/250V 10A/125V
zoom_in

Aexit 5 компјутерски прекинувачи на wallидови SPST црно копче Вклучено/Исклучено тркалезно прекинувач за прекинувачи на AC Dimmer прекинувачи

DEN 2.67

Стока
check Во продавницата

Име на артикалот : прекинувач за рокер; тип : вклучен/исклучен (SPST) Терминали : 2 игла; Големина на дупката за монтирање на напон : 19,4 x 19мм / 0,76 "x 0,75" (L*W). Боја : Црна; Материјал : Пластичен пакет содржина : 5 x Рокер прекинувач. Име на артикалот : прекинувач за рокер; тип : вклучен/исклучен (SPST). Терминали : 2 игла; Големина на дупката за монтирање на напон : 19,4 x 19мм / 0,76 "x 0,75" (L*W). Боја : Црна; Материјал : Пластичен пакет содржина : 5 x Рокер прекинувач. AC 250 V струја што го оцени за различно оптоварување на оптоварување : 2.1 Alamp Оптоварување : 1.08 Amotor оптоварување : 1.2 Acapactive оптоварување : 1.08 AAC125 V Тековно РЕДИЗИРАЕ ЗА ИНДУКТИВНО ПОДНЕСУВАЕ НА ПОВЕЕ ПОДНЕСУВА : Етикетата за прекинувачи се само за чисто отпорно оптоварување на наизменична струја, за други типови оптоварувања, погледнете на оценките погоре.DC Оценките за струјата на оптоварувањето се многу пониски од оптоварувањето на наизменична струја, доколку треба да го користите овој прекинувач со повеќе од 0,5А DC оптоварување, контактирајте не За компатибилност на почетокот.

Поврзани производи..