• Свеж
Вера 05118012001 Крафтформ Микро 2035 Дупчиња Електроника Прецизен Шрафцигер, 3,5 Мм Глава, 80мм Должина На Сечилото
zoom_in

Вера 05118012001 Крафтформ Микро 2035 Дупчиња Електроника Прецизен Шрафцигер, 3,5 Мм Глава, 80мм Должина На Сечилото

DEN 68.00

Стока
check Во продавницата

Карактеристики прецизно сечило со Врв на погон со Дупчиња, вратило од 3,5 мм х 80мм Крафтформ designономски дизајн на Микро рачка ја карактеризира формата што го олеснува преносот на висок вртежен момент и прецизното чувство за фино прилагодување. Конвексно/Конкавно капаче нуди и лесно дејство на вртење и удобен одмор за раце. Зоната на перцизија директно над сечилото обезбедува подобро чувство за аголот на ротација за време на работата за фино прилагодување. Вера Крафтформ Микро Електронските Шрафцигери се дизајнирани да го намалат времето на прицврстување и трошоците за поврзување со завртки. Крафтформ Микро рачка се одликува со обликот што го олеснува преносот на висок вртежен момент и прецизното чувство за фино прилагодување. Рачната поддршка на конвексно/конкавно капаче нуди и лесно дејство на вртење и удобен одмор на рацете. Тенката зона со брзо вртење, под капачето, го забрзува процесот на шрафцигер и ги намалува прилагодувањата на зафатот што одземаат многу време. Интегрираните меки зони во испакнатоста на рачката, пренесуваат високи сили за затегнување/олабавување без губење контакт со завртки. Прецизната зона на сечилото обезбедува подобро чувство за ротационен агол за време на работата за фино прилагодување. Заштитата против ролна ги спречува шрафцигерите да се тркалаат на работното место.

Поврзани производи..