• Свеж
Ми Америка Латекс Безбедност Ракавица За Еднократна Употреба Ниска Протеинска Природна Гума Не-Алергија 7 МИЛ
zoom_in

Ми Америка Латекс Безбедност Ракавица За Еднократна Употреба Ниска Протеинска Природна Гума Не-Алергија 7 МИЛ

DEN 351.84

Стока
check Во продавницата

Латекс Произведено во САД. Повлечете го затворањето. За еднократна употреба, низок протеин, неалергенски природен Латекс обложен со влага што апсорбира калциум карбонат ја зголемува издржливоста и тактилната чувствителност. 7 МИЛ Тешка Заштита од пункција, кинење и кинење. Задебелена портокалова безбедносна боја за поголема видливост. Одличен амбидекстрозен зафат и чувствителност за внатрешна или надворешна употреба, ја подобрува целодневната удобност и умешност. Повеќенаменски-идеални намени; лабораториски, индустриски, комерцијални, мро, гостопримство, услуга за храна, голман, чистење на домаќинствата, миење садови, уметност и занаети, тетовирање, салон, нега на миленичиња, земјоделство, авто детали и нега и монтажни работи. Сертификати за услуги за храна од објект одобрен ОД ФДА. Ми Америка Нестерилните Безбедносни Ракавици од Латекс Се Направени Во Америка Од Американскиот работник за Американскиот Работник. Нашите Безбедносни Ракавици за Еднократна Употреба од 7 МИЛИОНИ, Латекс, Општа Намена се произведуваат со уникатно обработен неалергиски, низок протеин, врвен природен гумен латекс и обложени со калциум карбонат, олеснувајќи го зафатот и високите перформанси во влажни и суви средини додека се нежни за кожата. Нашите Амбидекстрозни Безбедносни Ракавици обезбедуваат сигурна заштита од неопасни материјали. Облогата во прав од калциум карбонат ја апсорбира влагата и влажноста, но сепак нежна за кожата, истовремено зголемувајќи ја издржливоста. Издржливоста ја зголемува заштитата од кинење или кинење и пункција без да се загрози еластичноста и функционалноста. Ракавиците се амбидекстрозни-дизајнирани да функционираат и на десната и на левата рака—и исечени за вклопување блиску до кожата.

Поврзани производи..