• Свеж
YGTGZ Флексибилни Цевки За Воздушна Линија За Аквариум, 10метри/ 33Ft,4mm ID x 6mm OD, Силиконска Цевка, со 6 Вшмукувачки Чаши, 4 Конектори
zoom_in

YGTGZ Флексибилни Цевки За Воздушна Линија За Аквариум, 10метри/ 33Ft,4mm ID x 6mm OD, Силиконска Цевка, со 6 Вшмукувачки Чаши, 4

DEN 127.84

Стока
check Во продавницата

ГОЛЕМИНА : Должина : 10м(33фт); Внатрешен Дијаметар : 4мм(5/32"); Надворешен Дијаметар : 6мм(1/4"); Дебелина На Ѕидот : 1мм (0,03") МАТЕРИЈАЛ-силиконска цевка со мазна внатрешност и надворешност што спречува акумулација на талог и овозможува лесен проток и испирање. Неговите ѕидови се доволно дебели за да спречат свиткување, но се лесни и флексибилни и можат да издржат грубо ракување и повеќекратна употреба додека ја одржуваат димензионалната стабилност. ЈАСНО И НЕНАМЕТЛИВО - - - јасно и дискретно, не ја попречува убавината на вашиот аквариумски пејзаж. АПЛИКАЦИЈА-одлична за ракување со течности, перисталтички пумпи, сифонирање, одводнување, аквапоника и промена на вода/масло. НАНАДВОР-транспарентен и многу лесен и мек,лесно се крие и меша , беспрекорно се вклопува во секој домашен аквариум и практично исчезнува во водата. Спецификација : Должина : 1000см/10метар/33фт Внатрешен Дијаметар : 4мм/0,15" Надворешен Дијаметар : 6мм/0,23" Боја : Проѕирен Материјал : Силиконски Карактеристики : Аквариуми, езерца за риби, езерца за риби, посветена цевка за поврзување на пумпата за кислород, е основно снабдување со пумпи за кислород и друга излезна опрема. Оваа воздушна линија е со стандардна големина (внатрешен дијаметар од 4 мм) што одговара на повеќето стандардни аквариумски воздушни пумпи и воздушни камења.

Length:
1000cm/10meter/33ft
Inner Diameter:
4mm/0.15”
Outer Diameter:
6mm/0.23”
Color:
Transparent
Material:
Silicone
Features:
Aquariums, fish ponds, fish ponds, the oxygen pump dedicated connection pipe, is essential :
supplies oxygen pumps and other equipment output. :
This air line is with a standard size (4mm internal diameter) that fits most standard aquarium:
air pumps and air stones. :
Package includes:
1 x Aquarium Tube:
6 x Suction Cup:
4 x Connectors :

Поврзани производи..