• Свеж
Ц&засилувач;Т 20-Унца Цврст Месинг Не-Искри Чекан Со Рачка Од Дрво, Не-Искривување Не Искри,бакар чекан
zoom_in

Ц&засилувач;Т 20-Унца Цврст Месинг Не-Искри Чекан Со Рачка Од Дрво, Не-Искривување Не Искри,бакар чекан

DEN 303.84

Стока
check Во продавницата

Дрво Рачки месинг чекан, е капка-фалсификувани со чист месинг, ви обезбедува со моќта на заштита да се заврши работни места совршено Месинг чекан е исто така произведен за намалување на искри и спречување на прекумерно оштетување на челичната површина, како што се мувла и автомобилски додатоци. Безбеден и удобен зафат. Чеканите нудат сигурно и удобно држење додека обезбедуваат поголема контрола и отпорност на удари за удобна употреба. Постојаната епоксидна врска од глава до рачка нема да се олабави со текот на времето. Месинг чекан без напор ќе ги задоволи барањата за впечатливи алатки за бркање или професионално израмнување. Посоодветен е за полесно удирање, околина отпорна на експлозија што не предизвикува експлозија, средина со Висока температура и кога треба да ги заштитите површинските работи на објектот.

Поврзани производи..