• Свеж
Revotech Zoom Mini POE IP камера, HD 3MP Внатрешна безбедносна камера 6-22mm Рачен леќа за зумирање P2P далечински приказ CCTV VIDEO CAM H.265/H.264
zoom_in

Revotech Zoom Mini POE IP камера, HD 3MP Внатрешна безбедносна камера 6-22mm Рачен леќа за зумирање P2P далечински приказ CCTV VIDEO

DEN 796.64

Стока
check Во продавницата

【Одлични слики со 3 MP резолуција】 Оваа IP камера со помош на висока резолуција 30 мегапиксели (2304 x 1296p) 1/3 '' CMOS сензор во 20 рамка во секунда, направете јасни и мазни висококвалитетни слики/видеа што ви овозможуваат да видите повеќе детали. 【Поддршка 48 V 802.3af POE Функција】 Поддршка на функцијата POE (моќност над Етернет), намалете ја проблемот со аранжманот за кабел. И, исто така, има помошен конектор за напојување, може да се напојува со конвенционално напојување од 12 V 2 A и се користи како не-POE IP камера. 【6-22мм за рекордни леќи за зумирање на истиот квалитет на сликата само за половина од складирањето;* исто така поддржува H.264 кодираат, така што може да биде компатибилен и со уредот H. Гледање* Поддршка за откривање на движење, функција за аларм за е-пошта* Метал материјал Shellcamer Amodel : I712-2-POE-FHWRESOLTION : 2304 x 1296p 3.0 Mega Pixel Ssensor : FH8852+GC2053 Min Осветлување : 0.2, AGC ON) Стапка на рамката : 20 FPSLENS : 6-22mm Зоум Lenso NVIIF порта : 66888 Lens Тип на интерфејс Тип : M12 Compression Format : H.264 Storage : NVR или Computerip адреса : динамичен (стандардно)/аларм за статистика : откривање на движење, е-пошта за аларм за е-пошта, протокол за аларми на е-пошта, е-пошта Алармсупорт Протокол : O NVIIF, HTTP, TCP/TCP/ IP, ICMP, RTSP, RTP, RTCP, SMTP, DHCP, DNS, PPPOE, NTPethernet : 10 M/100 M Mbps Ethernet (RJ -45) Општо оперативна температура : -25 ° C ~ 60 ° Coperating Влажност : 10%~ 90%напојување : Poe Poe Standard : 802.

Поврзани производи..