• Свеж
Семејството Хамилтон Колекција Скапоцени моменти е традиција што ја осветлува срцевата фигура со Рудолф
zoom_in

Семејството Хамилтон Колекција Скапоцени моменти е традиција што ја осветлува срцевата фигура со Рудолф

DEN 2.67

Стока
check Во продавницата

Децении на семејни традиции од 6 декември 1964 година се оживуваат со оваа скапоцена моменти® Фигура што го слави Рудолф на Црвената нозе и ирваси за одмор на ирваси, семејството е традиција што ја осветлува срцевата фигура, достапна само од колекцијата Хамилтон Господар занаетчии скулптурираат, обликуваат и ја обликуваат оваа фина фигура на порцеланата со рака, а потоа рачно ги обојуваат секој детал во саканите скапоцени моменти пастелна палета на бои, така што ниту една не е слична. Загарантирано задоволство : Бесплатни приноси за 365 дена. Мерки 6 "ч; 15,2 см H. Сертификат за автентичност. Децении на семејни традиции од 6 декември 1964 година се оживуваат со оваа скапоцена моменти-Фигура со славење на Рудолф Црвен нос ирваси за ирваси, специјално, семејството е традиција што осветлува Срцевата фигура, достапна само од колекцијата Хамилтон. Господар занаетчии скулптури, форма и мувла оваа фина фигура на порцеланска фигура со рака, а потоа рачно ја обојуваат секој детал во саканите скапоцени моменти пастелна палета на бои, така што ниту една не е исто. Задоволство е загарантирано со задоволство. Задоволство е загарантирано : Бесплатни приноси за 365 дена. Мерки 6 "ч; 15,2 см H. Сертификат за автентичност. Фигура со скапоцени моменти-честопати е потсетник за вредни вистини во животот, како и срдечната приказна за Рудолф на црвениот ирвас. Всушност, уште од дебито на шоуто на 6 декември 1964 година, генерациите на семејства се собраа секоја сезона на празници за да ги пречекаат Рудолф, Хермеј, Јукон Корнелиус, Сем Снежен човек, Дедо Мраз и остатокот од Божиќ во нивниот дом. Сега оваа извонредна фигура ги слави сите овие икони на loveубов и прифаќање : Семејството со ограничено издание е традиција што ја осветлува срцевата фигура, фино драгоцени моменти порцелански чувар што е достапен само од колекцијата Хамилтон.

Поврзани производи..