• Свеж
Томбоу Фуденосуке Фуд Четка Пенкало Хард х5 Сет, Со Оригинални Лепливи Белешки – Одлично За Калиграфија, Уметнички Цртежи, Илустрација, Манга
zoom_in

Томбоу Фуденосуке Фуд Четка Пенкало Хард х5 Сет, Со Оригинални Лепливи Белешки – Одлично За Калиграфија, Уметнички Цртежи, Илустрација, Манга

DEN 231.84

Стока
check Во продавницата

Сетот содржи 5 x Fudenosuke Fude Четка Пенкало, Тешко (GCD-111) + aceporte лепливи белешки Врвен Квалитет - ова пенкало за Четка Fude Fude Fude е направено од формулација со врвно мастило за да ви обезбеди богато заситена боја со совршена мешавина, што го прави идеално пенкало за фин дизајн. Неговата премиум градба гарантира дека може цврсто да се повлече без изобличување, овозможувајќи лесно прилагодување на нивото на дебелина со притисок на пишување за да се одржи непречен вкус на пишување. Брзо Суво Направено за да обезбеди најдобро искуство досега, се одликува со пигментно мастило кое лесно се суши и малку капе течност. Ова осигурува дека нема течност доделување. Со овие, не мора да се грижите дали другите важни документи и работи ќе се извалкаат. Водоотпорен - ова пенкало за четка користи "водено пигментно мастило" кое е познато по својата извонредност во водоотпорноста. Значи, дури и ако се навлажни со вода, или ако врне, можете да го користите ова пенкало без да се грижите за крварење. Ниту едно друго пенкало не гарантира толку многу квалитет. 100% Гаранција За Задоволство-Идеално За калиграфија, манга и илустрација, пенкалото за четки е изработено за да обезбеди леснотија на користење, истовремено обезбедувајќи го најдоброто искуство за пишување досега.

Поврзани производи..