• Свеж
UXCELL 0 до 10мм опсег Алатка за мерење 0,1 mm Резолуција за детали за дебелина на дебелината на бирање
zoom_in

UXCELL 0 до 10мм опсег Алатка за мерење 0,1 mm Резолуција за детали за дебелина на дебелината на бирање

DEN 3.33

Стока
check Во продавницата

Направено од метал и пластика, издржлив за долга употреба Мерачот на дебелина мери 0 до 0,4-инчи со 0,004-инчни дипломирања и + или-0,004-инчен точност, за мерење на дебелината на работните парчиња. Индикатор за бирање со бело лице за прецизни и читливи мерења во инчи. Вклучен вретено за точни мерења. Широко се користи за мерење на дебелината на хартијата, цевката, лим. Направено од метал и пластика, издржлив за долга употреба. Мерачот на дебелина мери 0 до 0,4-инчи со 0,004-инчни дипломирања и + или-0,004-инчен точност, за мерење на дебелината на работните парчиња. Индикатор за бирање со бело лице за прецизни и читливи мерења во инчи. Вклучен вретено за точни мерења. Широко се користи за мерење на дебелината на хартијата, цевката, лим. Направено од метал и пластика, издржлив за долга употреба. Мерачот на дебелина мери 0 до 0,4-инчи со 0,004-инчни дипломирања и + или-0,004-инчен точност, за мерење на дебелината на работните парчиња. Индикатор за бирање со бело лице за прецизни и читливи мерења во инчи. Вклучен вретено за точни мерења. Широко се користи за мерење на дебелината на хартијата, цевката, металот за лим. Нота : Производот треба да го одврзе копчето за навој на горниот лев агол при користење на истиот. Мерењето на вратилото е притиснато на дното, покажувачот треба да биде усогласен со скалата „0“.

Product Name:
Dial Thickness Gauge
Package Content:
1 x Dial Thickness Gauge, 1 x Red Plastic Case
Model:
C-01
Material:
Metal, Plastic
Color:
Silver Tone, White
Weight:
79g
Total Size:
8 x 4.5 x 1.3cm / 3.15-inch x 1.77-inch x 0.51-inch(L*W*H)
Grab Resolution:
0-0.1mm / 0-inch-0.04-inch
Measuring Range:
0-10mm / 0-inch-0.4-inch
Accuracy:
+/-0.01mm

Поврзани производи..