• Свеж
Прекинувач За Автоматско Пренесување СО двојна Моќност 4p 100A 220v Прекинувач За Менување Автоматски Прекинувач За Пренос Контролер Со Двојно Вклучување На Напојувањ
zoom_in

Прекинувач За Автоматско Пренесување СО двојна Моќност 4p 100A 220v Прекинувач За Менување Автоматски Прекинувач За Пренос

DEN 1.33

Стока
check Во продавницата

Висок Квалитет : прекинувачот за пренос е изработен од висококвалитетен пластичен материјал отпорен на пламен, добра изолација, отпорност на висока температура, против стареење, безбеден и сигурен Сигурен и Практичен : кога нормалното напојување е ненормално, резервното напојување ќе работи веднаш за да се обезбеди континуитет, сигурност и безбедност на напојувањето. Сребрени Контакти : употребата на сребрени контакти може значително да ја подобри спроводливоста и работниот век на производот. Лесен За Употреба : прекинувачот за промена вградена редовна излезна порта за отворање на сигналот во мирување, која може да се поврзе со индикаторско светло на сигналот, што е погодно за набудување надвор од кабинетот. Широка Применливост : електронскиот прекинувач е погоден за префрлување на резервното напојување кога ќе се исклучи напојувањето и префрлување на главното напојување кога ќе влезе напојувањето. Спецификација : Тип На Ставка : Прекинувач За Автоматско Пренесување Со Двојна Моќност Модел : 4 P 100 A 220 VMaterial : Пластика Намена : Префрлете се на резервното напојување кога напојувањето не успее и префрлете се на главното напојување кога напојувањето доаѓа Во Работна Фреквенција : 50-60 HZRated Струја : 100arated Напон : AC110-230vorking Напон : AC220 VOperation Режим : Автоматски и прирачници : цб Ниво Време На Конверзија : 0,05 (И)број НА СТОЛБОВИ : 4КАКО да се користи : 1. Ставете го прекинувачот за автоматско пренесување на двојното напојување на платформата за дебагирање и поврзете ја соодветната далновод според правилната фазна секвенца. Фазната линија и неутралната линија се поврзани во позиција, а погрешната врска не е дозволена. При дебагирање на триполниот прекинувач, заедничките и резервните неутрални жици треба да бидат поврзани со неутралниот терминал (НН и РН) соодветно.

Поврзани производи..