• Свеж
Мини дигитална турбина, мерач на проток на гориво на дизел 0‑90L Мин Мерачки мерачи на мерачии на мерачии Внатрешен адаптер25‑150L мин. 35‑250l мин 1inch npt
zoom_in

Мини дигитална турбина, мерач на проток на гориво на дизел 0‑90L Мин Мерачки мерачи на мерачии на мерачии Внатрешен адаптер25‑150L

DEN 393.60

Стока
check Во продавницата

WIDE RANGE OF APPLICATIONS : Can be widely used to measure diesel, urea, kerosene, gasoline, etc High Precision : Intuitive clear reading, high reliability, measuring accuracy is 1. Widely Used Can be widely used to measure diesel, urea, kerosene, бензин, итн. Лесно е да се замени претставникот на високиот темперамент, без истекување, погодно за замена. Направено од висококвалитетен метален материјал, кој е голема цврстина, голема сила, абење и долг животен век. Модуларен дизајн го прави погоден за употреба со излезни модули, сензори и далечински управувачи. Мала тежина, компактна структура, лесна за инсталирање. Интуитивно јасно читање, висока сигурност, мерната точност е 1%0,4. Екраните со висока дефиниција покажуваат и моментален и кумулативен проток. Може да се користи широко за мерење на дизел, уреа, керозин, бензин, итн. Спецификација : Овој дигитален мерач на проток на турбини има модуларен дизајн, висока точност, компактна големина и стабилна изведба. Лесно за замена и одржување на внатрешните компоненти. Погоден за употреба со излезни модули, сензори и далечински управувачи. Феации : Модуларен дизајн го прави погоден за употреба со излезни модули, сензори и далечински управувачи.High-definition displays show both instantaneous and cumulative flow.Can be widely used to measure diesel, urea, kerosene, gasoline, etc.

This digital turbine flow meter has modular design, high accuracy, :
compact size and stable performance. Easy to replace and maintain :
internal components. Suitable for use with output modules, sensors and :
remote transmitters.:
Features:
Modular design makes it suitable for use with output modules, sensors and remote transmitters.:
Light weight, compact structure, easy to install.:
Intuitive clear reading, high reliability, measuring accuracy is ±1%.:
High-definition displays show both instantaneous and cumulative flow.:
Can be widely used to measure diesel, urea, kerosene, gasoline, etc.:
Specification:
Thread size:
1inch NPT female
Material:
Plastic
Color:
Blue
Repetition:
±0.5%
Measure accuracy:
±1%
Maximum working pressure:
20BAR
Flow range:
0-90L/min, 25-150L/min, 35-250L/min
Single count:
0.00-9999.9
Total cumulative count:
0-99999
Error coefficient:
0.1000-9.9999
Unit:
L / GAL / PTS / QTS
Working tempe ure:
-10°C ~ +60°C(14°F~140°F)
Ope ing voltage:
2.3-3.3V
Application:
Diesel, urea, kerosene, gasoline
Battery type:
2 x AAA LRO3 batteries
Weight:
270g / 9.5oz (approx.)
Package list:
1 x Turbine Flow meter:
Note:
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering.:
Malfunction and solution:
The flow meter is not accu e. 1. The method of field calib ion is not correct. Calib e again. :
2. The flow e on the meter is below the lowest. :

Поврзани производи..