• Свеж
Accuform madm803vs лепило винил безбедносен знак, легенда Забележете ја оваа област под надзор, 10 должина x 14 ширина x 0,004 дебелина, сина/црна боја на бело
zoom_in

Accuform madm803vs лепило винил безбедносен знак, легенда Забележете ја оваа област под надзор, 10 должина x 14 ширина x 0,004

DEN 177.92

Стока
check Во продавницата

Квадратни агли и постигнаа поддршка за брзо опаѓање и примена Дебела печатена матна површина со дебелина од 4 милји со трајно акрилно лепило. Отпорен на влага. Погоден за затворено или заштитено опкружување. Во согласност со барањата на OSHA 29 CFR 1910. Држете се со знаци на Accuform лепило винил за лесни апликации. Лепилото винил е идеален избор за разновидност на затворен и засолниште на отворено, потреби за обележување. Лесно се монтира на сите заоблени области како што се цевки, столбови и секундарни контејнери. За знаците на Accuform : Accuform Signs произведува системи за визуелни комуникации за објекти и на работното место. Нашите производи вклучуваат скоро секој вид безбедносен знак, ознака и етикета, како и широка линија на производи за заклучување/ознака. Accuform се смета за водечки производител на идентификација на безбедност на објектот во Северна Америка и пошироко. За скоро 40 години, знаците на Accuform, со седиште во Бруксвил, Флорида, постојано ги усовршуваат и подобруваат процесите на производство на знаци, ознаки и етикети, безбедносни процедури, усогласеност на животната средина и стратегии за дистрибуција за да испорачаат визуелни комуникации од светска класа на работното место што штитат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат, информираат , и мотивирајте ја глобалната работна сила.

Поврзани производи..