• Свеж
Поврзано пролетно Raymond T41270 Продолжување на пролетта, 302 не'рѓосувачки челик, метрика, 7,5 mm OD, големина од 0,7 mm жица, бесплатна должина од 38,5 mm, 106 mm продолжена должина, 12,
zoom_in

Поврзано пролетно Raymond T41270 Продолжување на пролетта, 302 не'рѓосувачки челик, метрика, 7,5 mm OD, големина од 0,7 mm жица, бесплатна

DEN 90.72

Стока
check Во продавницата

Малку магнетски не'рѓосувачки челик 302 по ASTM A313 за поголема отпорност на корозија од челична музичка жица Комплетна јамка за пресврт завршува за безбедно прицврстување. Капацитет на оптоварување од 12,8 Newtons. Максимална работна температура од 500 степени F (260 степени Ц). Пасивирани за засилена отпорност на корозија. Малку магнетски не'рѓосувачки челик 302 по ASTM A313 за поголема отпорност на корозија од челична музичка жица. Комплетна јамка за пресврт завршува за безбедно прицврстување. Капацитет на оптоварување од 12,8 Newtons. Максимална работна температура од 500 степени F (260 степени Ц). Пасивирани за засилена отпорност на корозија. Оваа продолжена пролет е изработена од не'рѓосувачки челик 302 и има надворешен дијаметар (ОД) од 7,5 милиметри и големина на жица од 0,7 милиметар. Изработено е од малку магнетски не'рѓосувачки челик 302 за поголема отпорност на корозија отколку челична музичка жица. Пролетните краеви се целосни јамки за пресврт за безбедно прицврстување. Оваа пролет има капацитет на оптоварување од 12,8 Newtons и максимална работна температура од 500 степени F (260 степени Ц). Површината е пасивирана за засилена отпорност на корозија. Оваа пролет од не'рѓосувачки челик 302 го исполнува американското општество за тестирање и материјали (ASTM) стандард A313 за обезбедување на квалитет.

Поврзани производи..