• Свеж
Прстен за запечатување, цртичка 215, epdm, 0,13 in, pk10
zoom_in

Прстен за запечатување, цртичка 215, epdm, 0,13 in, pk10

DEN 156.32

Стока
check Во продавницата

✅ прстен за запечатување, цртичка 215, EPDM, 0,13 in ✅ Материјал : EPDM. ✅ Дурометар : 70 Шор А. ✅ Материјал : EPDM. ✅ Durometer : 70 Shore A. ✅ Nominal Inside Dia. ✅ Nominal Outside Dia. 5 JJW8 Sealing ring, No Metal Detectable, No X-Ray Detectable, System of Measurement Inch, Облик на облик на пресек, материјал за запечатување на прстенот EPDM, Дурометар (цврстина) Оценка Средна тврда, номинална во внатрешноста на ДИА. 1 1/16 во, номинална ширина 1/8 во, вистинска внатре во дија.046 во, вистинска ширина 0,139 во, цртичка број 215, црна боја, Дурометар 70 брегот А, се среќава/надминува 21 CFR177.2600, ASTM D2000, NSF Standard 61, SAE J200, номинален надвор од DIA. 1 5/16 во, вистинска надворешна диа. 1,324 во, температура. Опсег -65 степени до 300 степени F.

Поврзани производи..