• Свеж
Комплет за трепкање на шатори за трепкање на топлина, отпорен на силиконски компатибилни трикратни wallидни цевки, секции на тројно шпорет оџак против трепкање со тр
zoom_in

Комплет за трепкање на шатори за трепкање на топлина, отпорен на силиконски компатибилни трикратни wallидни цевки, секции на тројно шпорет оџак

DEN 0.67

Стока
check Во продавницата

Preateuer : Уред против оџак од шпорет на отворено шпорет на дрво Име : Шатор оџак анти-скалинг силиконски капак. Силиконската толеранција е околу 280 степени. Погодно за оџак : 4,5-10см. (повеќе од 4,5 см, треба сами да го исечете гумениот прстен). Пакет : 1 x анти-скалинг силиконски капак за шатор оџак. Име : Шатор оџак анти-скалинг силиконски капак. Силиконската толеранција е околу 280 степени. Погодно за оџак : 4,5-10см. (Повеќе од 4,5 см, треба сами да го исечете гумениот прстен) Пакет : 1 x анти-скалинг силиконски капак за шатор оџак. Упатства : (1) Отворете ја дупката за оџак на шаторот : 1. Одредете ја положбата на устата на оџакот на шаторот, 2. Означете ја положбата на дупката за завртки на устата на оџакот според кружниот челичен лим и отворете ја дупката. (2) Според кружниот челичен лим на силиконскиот ракав, исечете два материјали отпорни на абење со иста форма како и челичниот лим (наместо тоа може да се користи и густа ткаенина) овој чекор може да се испушти, но додавањето на абење- Отпорни материјали можат подобро да го заштитат шаторот од абење и солза (3) ставете го исечениот материјал отпорен на абење и челичен лим на внатрешноста на отворот на шаторот и вметнете ги завртките однатре кон дупките за завртки. (4) Ставете материјали отпорни на абење, силиконски ракави и челични чаршафи во секвенца однадвор и затегнете ги завртките со ореви за да ги поправите.

Поврзани производи..