• Свеж
Weewooday 2 Парчиња Количка За Голф Индикатор За Батерија Мерач На Напон Директна Струја 12v 24V 36V 48V 72V СО Аларм, Мерач На Капацитет На Батеријата Монитор За Капацитет На Ли
zoom_in

Weewooday 2 Парчиња Количка За Голф Индикатор За Батерија Мерач На Напон Директна Струја 12v 24V 36V 48V 72V СО Аларм, Мерач На Капацитет

DEN 223.84

Стока
check Во продавницата

Што добивате : доаѓа со 2 парчиња мерач на батерија со аларм, идеален избор за ваша употреба и потреби за замена; опсегот на работниот напон е ОД DC 12v ДО 84 V, кој автоматски може да открие на точниот напон според напонот на батеријата Практични и функционални : индикаторите за напон на капацитетот на батеријата доаѓаат со копчиња со вклучена функција, што ви овозможува лесно да притиснете за да го проверите капацитетот на гасеницата или напонот во реално време и да го исклучите; со дизајн на аларм, екранот на мерачот на батеријата ќе трепка кога капацитетот на батеријата е помал од 20 проценти, што може да ви даде јасни потсетници. Широка приспособливост : индикаторите за мерачот на батеријата се компатибилни СО 12v/ 24 V/ 36 V/ 48 V/ 60 V/ 72 V/ 84 V киселинска батерија, тројна литиумска батерија, полимерна литиум-јонска батерија, литиум-јонска батерија од серија 3-15, батерија за складирање, водена батерија и други различни типови батерии, погодни за вашите дневни потреби. Јасен лцд дигитален дисплеј : индикаторите за мерач на капацитет на батеријата се дизајнирани со пвц водоотпорен заштитник на екранот со силно задно светло, што е погодно за лесно читање на резултатите на екранот од различни агли; ниската работна потрошувачка на енергија и максимумот е 5 ма.

Поврзани производи..