• Свеж
Мемфис Аудио МЈП1544 15 1500В МОЈО Про Автомобил Аудио Сабвуфери ДВЦ 4 Ом Подморници
zoom_in

Мемфис Аудио МЈП1544 15 1500В МОЈО Про Автомобил Аудио Сабвуфери ДВЦ 4 Ом Подморници

DEN 6399.84

Стока
check Во продавницата

Пакетот Вклучува : (2) Мемфис Аудио МЈП1544 15" 1500 ВАТИ МОЈО Про Автомобил Аудио САБВУФЕР ДВЦ 4 Ом Под Карактеристики : Специјално дизајниран за високи перформанси НА СПЛ. ДВВЦ Директно Вентилација Глас Серпентина Ладење. Крст дупчат предната плоча вентилација. Алуминиумски краток прстен за намалена индуктивност. Пена опкружувачки. Цврст конус од хартија. Прогресивен пајак. Диекаст кошница. Еднострани терминали за компресија. Големина : 15 Инчи. Гласовен серпентина : ДВОЕН 4É. РМС/ВРВ : 750/1500 вати. ДЛАБОЧИНА : 7,88 Инчи. ИСЕЧЕТЕ : 13,84 Инчи. Тиле Мали Параметри : Резонантна Фреквенција (фс) : 31,2 Hz. Механички П( Qms) : 6. Електрични П( Qes) : 0. Вкупно П (Qts) : 0. Чувствителност : 88 дб. Xmax Линеарна : 0. Поместување : 0,29 цф. Волумен на Воздух На Суспензија( Вас) : 2,93 цф. Подвижна Маса( Ммс) : 305,92 гр. Усогласеност Со Суспензијата (Цмс) : 0,085 мм. Ефективна Клипна површина (Сд) : 829,58 Квадратни Метри. Јачина на моторот( Бл) : 12 ТМ. ОТПОРНОСТ НА ЕДНОНАСОЧНА Струја : 1,75 Оми. Глас Серпентина И Магнет : Импеданса Серија : 8 оми. Импеданса Паралелно : 2 оми. Дијаметар глас Серпентина : 2. Рмс Моќност : 750 вати. Врвна Моќност : 1500 вати. Магнет Тежина : 120 мл. Дијаметар магнет : 6. Физички Димензии : Монтажа Длабочина : 7. Дијаметар на исечокот : 13.

Поврзани производи..