• Свеж
Нога Господар ГФ-125-БРФ-Кал Тешки Тркала, 125 мм Полируетанско Тркало, Галванизиран Цинк, Фалсификувани Челични Плочи, Плоча Монтирани Крути Тркалце, Педалата Сопира?
zoom_in

Нога Господар ГФ-125-БРФ-Кал Тешки Тркала, 125 мм Полируетанско Тркало, Галванизиран Цинк, Фалсификувани Челични Плочи, Плоча Монтирани

DEN 1947.04

Стока
check Во продавницата

Стручно заварена челична рамка за тешки, тешки апликации Оската на оската на ладно фалсификуван челик ги зголемува перформансите и издржливоста. Фалсификувана челична плоча за дополнителна цврстина и поддршка. Цинк позлатен за екстремна долговечност. Леано полиуретанско (А95) тркало има одлична адхезија и отпорност на корозија. Комплетна Тркалца, Поле Реверзибилна Педална Сопирачка. Комплетна Тркалца, Поле Реверзибилна Педална Сопирачка. МАГИСТЕРСКИ инженери за СТАПАЛА дизајнираат и произведуваат тешки тркалца со солидна способност и брутална сила потребни за тешките задачи поврзани со тешката индустрија. Серијата ГФ поседува челична рамка прецизно заварена за максимална јачина. Потоа се обложува со цинк за максимална заштита, продолжувајќи го животниот век на изведбата и издржливоста. ГФ-125-БРФ-КАЛТА е оценета на 750 кг со вкупна висина од 167 мм. монтиран е со помош на горната плоча од фалсификуван челик од 4-1/2" х 6-1/4" со (2-7/16 "до 3-3/8") х (5 "до 5-1/4") СО ДУПЧИЊА со ДУПКИ со ДУПКИ со 4 завртки и навртки (НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ). Движењето е лесно благодарение на тркалото со дијаметар од 125 мм спарено со вратило на оската изработено од ладно фалсификуван челик. Лежиштата со 2 тркала овозможуваат непречено движење бидејќи масивните сили на оптоварување ја пренесуваат тежината за движење.

Поврзани производи..