• Свеж
КИКЕР 43ЦВТ104 КОМПВТ 800в 10 4-Ом Свц Тенок Плиток Автомобил Сабвуфер Под ЦВТ10-4
zoom_in

КИКЕР 43ЦВТ104 КОМПВТ 800в 10 4-Ом Свц Тенок Плиток Автомобил Сабвуфер Под ЦВТ10-4

DEN 2.67

Стока
check Во продавницата

10 " Компвт 4 Ом Компвт 10-Инчен Сабвуфер Е 4о тенок возач. Вуферите вкочанет, обликуван со инјектирање, конус со модифицирани краци е обликуван за да обезбеди максимална екскурзија од витка корпа, овозможувајќи подобра цврстина и издржливост. Компвт 10-Инчниот Сабвуфер најдобро функционира со запечатено или пренесено куќиште и 400 вати препорачана моќност. Карактеристики/Спецификации : . Кикер 43ЦВТ104 10 " 800 Вати Еден Глас Серпентина 4-Ом Автомобил Стерео Сабвуфер. Ракување со моќност : Врв : 800 вати. Сабвуфер со плитка монтажа со вистински високи перформанси. Оваа подлога е доволно тенка за да се монтира буквално во секое возило. Обезбедува екстремен бас со минимална длабочина. Четирислоен гласовен калем за максимално ракување со моќност. Темно сива модифицирана-зборуваше конус со подготвување за јасен бас одговор. Дизајн на цврст столб без вентилација за директно монтирање до заграден заден ѕид. Челик клиренс адаптер плоча заменува дел од длабочината на ѕидот на куќиштето за понатамошно намалување на длабочината. Вбризгување обликувани Солокон конус. Ребрести сантопрен опкружувачки. Висока температура серпентина жица. Витка, силна челична корпа со периметар за ладење на серпентина. Издржлив спирален лажен води. Зашиени опкружувачки за зголемена јачина конус-опкружувачки. Цврст двојно зашиен опкружувачки. Специјални обврзувачки столбови со пружина за минимизирање на длабочината. Униплатниот систем ја пренасочува топлината подалеку од моторната структура. Печат Челична Кошница. Единечни гласовни калеми со висока температура од 4 Оми. Длабочина на врвот : 4-1/4". Дијаметар на исечокот : 9-3/16". Фреквентен Одговор : 25-500 Hz. Чувствителност : 87. Минимално Запечатено Куќиште : 0,8 кубни. Максимално Запечатено Куќиште : 3 кубни. Минимално Пренесено Куќиште : 1,25 кубни. Максимално Пренесено Куќиште : 1,75 кубни. Дизајн На Сабвуфер : Круг / Круг. 10 " Компвт 4 Ом. Компвт 10-Инчен Сабвуфер Е 4о тенок возач. Вуферите вкочанет, обликуван со инјектирање, конус со модифицирани краци е обликуван за да обезбеди максимална екскурзија од витка корпа, овозможувајќи подобра цврстина и издржливост. Компвт 10-Инчниот Сабвуфер најдобро функционира со запечатено или пренесено куќиште и 400 вати препорачана моќност. Карактеристики/Спецификации : . Кикер 43ЦВТ104 10 " 800 Вати Еден Глас Серпентина 4-Ом Автомобил Стерео Сабвуфер. Ракување со моќност : Врв : 800 вати. Сабвуфер со плитка монтажа со вистински високи перформанси.

Поврзани производи..