• Свеж
1 1/8-7 х 2 1/2 Шестоаголни Завртки За Глава, Челик Одделение 5 Шестоаголни Завртки За Капачиња, Челик, Цинк Позлата, Целосно Навој Груб Конец, Дијаметар На Конец: 1 1/8 инчи,
zoom_in

1 1/8-7 х 2 1/2 Шестоаголни Завртки За Глава, Челик Одделение 5 Шестоаголни Завртки За Капачиња, Челик, Цинк Позлата, Целосно Навој Груб

DEN 1.33

Стока
check Во продавницата

Шестоаголни Завртки За Капачиња (исто така наречени шестоаголни завртки за капачиња, шестоаголни завртки или шестоаголни завртки за глава) Произведени според ASME B18 1 и Sae J429 спецификации. Се одликува со густа, шестоаголна глава со заоблени навои за Миење на лицето под главата за да обезбеди доволно површина на лежиштето кога ќе се затегне со клуч. Произведено Во Северна Америка. Произведени НА ASME B18. 1 & SAE J429 спецификации. Цврстина на истегнување : 120.000 psi 1/4 преку 1 инчен дијаманти, сите должини) - 105. (1-1/8 преку 1,5 инчни дијаманти, сите должини). Шестоаголни Завртки За Капачиња (исто така наречени шестоаголни завртки за капачиња, шестоаголни завртки или шестоаголни завртки за глава) Произведени според ASME B18. 1 и Sae J429 спецификации. Се одликува со густа, шестоаголна глава со заоблени навои за Миење на лицето под главата за да обезбеди доволно површина на лежиштето кога ќе се затегне со клуч. Произведено Во Северна Америка. Произведени НА ASME B18. 1 & SAE J429 спецификации. Цврстина на истегнување : 120.000 psi 1/4 преку 1 инчен дијаманти, сите должини) - 105. (1-1/8 преку 1,5 инчни дијаманти, сите должини). При изборот на навртка што ќе се користи за оценета шестоаголна завртка, имајте на ум дека навртката треба да има иста оценка како завртката/завртката.

Поврзани производи..