• Свеж
Аексит 5,14 мм Диа Дебеломер +/-0,001 Мм Толеранција 50мм Должина ГЦР15 Цилиндар Игла Бирање Дебеломер Мерач На Мерач
zoom_in

Аексит 5,14 мм Диа Дебеломер +/-0,001 Мм Толеранција 50мм Должина ГЦР15 Цилиндар Игла Бирање Дебеломер Мерач На Мерач

DEN 0.33

Стока
check Во продавницата

Име на производот : Пин Гејџ; Материјал : ГЦР15 Тежина : 11г; Содржина На Пакетот : 1 х Пин Мејџ, 1 Х Кутија За Складирање. Толеранција : +/-0.001 мм; Вкупна Должина : 50мм / 2". Боја : Сребрен Тон; Големина На Држачот : 13мм х 57мм / 0,5 " х 2,2 "(Д*Л). Изработени од GCR15 материјал.Се користи за мерење на големината на дупката, растојанието на дупката и ширината на жлебот.Особено се применува за мерење на прецизни микро дупки и проверка на ПХБ во електронската и хардверската индустрија.

Поврзани производи..