• Свеж
TFT за Xiaomi 11T Компатибилен 11T Pro 6.67 инчен екран за замена на екран на допир Дигитализатор 210811111RG 2107113SG, 2107113SI, 2107113SR LCD дисплеј Поправка на склопување без отпечатоци од пр
zoom_in

TFT за Xiaomi 11T Компатибилен 11T Pro 6.67 инчен екран за замена на екран на допир Дигитализатор 210811111RG 2107113SG, 2107113SI, 2107113SR

DEN 1.00

Стока
check Во продавницата

TFT Овој производ е замена произведена од трето лице и нема функција за отпечатоци 18 месеци гаранција, доколку примената предмети има какви било проблеми, можете да контактирате со услугата за клиенти за помош, ние ќе ви обезбедиме нова замена или ќе ви обезбедиме задоволно решение. Замената на LCD екранот е лесна за инсталирање, но бара Flex кабел да се поврзе со матичната плоча точно, така што препорачуваме професионална инсталација. Поправете проблеми како што се : Dead Touch, Blow Respont Touch, дел од екранот не реагираат на допир, скршено стакло и какви било проблеми околу дисплејот. Пред да го инсталирате LCD -екранот, погледнете ги поврзаните видеа за инструкции на You Tube или побарајте помош од професионалци. Ве молиме, бидете внимателни кога инсталирате за да избегнете оштетување на екранот. TFT Овој производ е замена произведена од трето лице и нема функција за отпечатоци. 18 месеци гаранција, доколку примената предмети има какви било проблеми, можете да контактирате со услугата за клиенти за помош, ние ќе ви обезбедиме нова замена или ќе ви обезбедиме задоволно решение. Замената на LCD екранот е лесна за инсталирање, но бара Flex кабел да се поврзе со матичната плоча точно, така што препорачуваме професионална инсталација. Поправете проблеми како што се : Dead Touch, Blow Respont Touch, дел од екранот не реагираат на допир, скршено стакло и какви било проблеми околу дисплејот. Пред да го инсталирате LCD -екранот, погледнете ги поврзаните видеа за инструкции на You Tube или побарајте помош од професионалци.

Поврзани производи..