• Свеж
Panduit H150X044H3T Термички пренос на топлинска етикета за цевки, полиолефин, црна
zoom_in

Panduit H150X044H3T Термички пренос на топлинска етикета за цевки, полиолефин, црна

DEN 3.33

Стока
check Во продавницата

Етикети за термички трансфер што може да се намалат топлина за обележување на кабел или жица Полиолефин за отпорност на хемикалии. Сооднос на намалување од 3 : 1. Температурен опсег од -67 до +275 степени F. ги исполнува стандардите UL 224 и AMS-DTL-23053/5 C за запаливост. Етикети за термички трансфер што може да се намалат топлина за обележување на кабел или жица. Полиолефин за отпорност на хемикалии. Сооднос на намалување од 3 : 1. Температурен опсег од -67 до +275 степени F. ги исполнува стандардите UL 224 и AMS-DTL-23053/5 C за запаливост. Panduit H150 X044 H3 T е ролна на црна материјал за етикета за термички трансфер за печатење на етикетите за намалување на топлината од 1,5 x 0,44 инчи за обележување на кабел или жица. Овие етикети ќе одговараат на жица со надворешен дијаметар од 0,08 до 0,25 инчи или #16 до #10 американски мерач на жица (AWG). Материјалот на етикетата е полиолефин, кој е намалена пластика со одлична хемиска отпорност. Неговиот сооднос на смалување е 3 : 1, и има температурен опсег од -67 до +275 степени F. Оваа ролна од 500 етикети што можат да се срушат со топлина ги исполнува лабораториите на преземачите (UL) Стандард 224 за запаливост и воена спецификација AMS-DTL-23053/ 5с. Кога се печати со употреба на панделки на Panduit's RMH4 BL или RHH4 BL-S, етикетите ќе ги исполнат воените стандарди MIL-M-81531, MIL-STD202 F и MIL-STD-883 E.

Поврзани производи..