• Свеж
Ременска лента за глава CPAP за AirFit F20 F20 N10 Full Face Mask Ventilator Headgear, замена на лентата за глава со прилагодлива лента за маска за домашни вентилатори за возрасни, за ResMed AirFit
zoom_in

Ременска лента за глава CPAP за AirFit F20 F20 N10 Full Face Mask Ventilator Headgear, замена на лентата за глава со прилагодлива лента

DEN 0.67

Стока
check Во продавницата

? 【Удобно и меко】 Нашата лента за глава на вентилаторот CPAP е направена од напредни влакна од медицинско одделение, кои се меки, дишат и удобни за носење Тој е дизајниран да обезбеди дополнителна мекост и стабилност за маските, овозможувајќи ви брзо и удобно да се прилагодите на тоа. ? На овој начин, нема да доживеете истекување заради вентилаторот или респираторниот сон, обезбедувајќи стабилен и непрекинат сон. ? Лесно е да се инсталира и може да се мие постојано без абење, виткање, паѓање или која било друга форма на деградација. ? 【Супер компатибилност】 Нашата лента за глава CPAP е дизајнирана со универзална компатибилност во умот. Иако првенствено е наменет за употреба со Res Med Air Fit F20 N10, може да работи и со други маски за CPAP кои имаат слични точки на прицврстување на главата. Ова значи дека дури и ако имате различна маска за CPAP, нашата замена на лентата за шамии сè уште може да биде компатибилна. ? 【Набавка без висок квалитет и без ризик】 Ние сме сигурни во дизајнот и квалитетот на нашиот универзален комплет за замена на лентата за глава, кој е компатибилен со сите видови на Res Med Air Fitf20 N10. Ние нудиме 30-дневна гаранција за враќање на парите, и ако не сте сигурни дали овој дел за замена ќе одговара на вашиот уред, слободно контактирајте не или поставете прашање.

Поврзани производи..