• Свеж
Поврзувачки пост -жица терминал Пост конектор за обврзници M10 Thread 100A голема струја за приклучок за банана од 4мм
zoom_in

Поврзувачки пост -жица терминал Пост конектор за обврзници M10 Thread 100A голема струја за приклучок за банана од 4мм

DEN 3.33

Стока
check Во продавницата

Сигурна работа : Овозможува 100А голема струја, обврзувачката позиција обезбедува и стабилна работа и поголема безбедност на работата Практична употреба : Може да се користи широко за електронски инструмент, индустриска опрема, електронска опрема, инвертер, итн. Подобро дизајнирање : способен да се поврзе со приклучокот за банана од 4мм на дното, терминалот овозможува цврста и удобна врска. Добар материјал : Главното тело е изработено од никел обложен месинг материјал, додека школка усвојува изолиран материјал ABS. Лесно за инсталирање : M10 Thread заедно со компактна големина и мала тежина ја прави инсталацијата многу лесна за завршување. Сигурна работа : Овозможува 100А голема струја, обврзувачката позиција обезбедува и стабилна работа и поголема безбедност на работата. Практична употреба : Може да се користи широко за електронски инструмент, индустриска опрема, електронска опрема, инвертер, итн. Подобро дизајнирање : способен да се поврзе со приклучокот за банана од 4мм на дното, терминалот овозможува цврста и удобна врска. Добар материјал : Главното тело е изработено од никел обложен месинг материјал, додека школка усвојува изолиран материјал ABS. Лесно за инсталирање : M10 Thread заедно со компактна големина и мала тежина ја прави инсталацијата многу лесна за завршување.

Item Type:
Binding Post
Model:
50019 (4)
Material:
Brass + ABS
Application:
Widely used in electronic instruments, industrial equipment, electronic equipment, inverters, welding machinery, charging generators, ships, RVs, trucks, automotive, separation and distribution of solar cells, hardware, electronics, electrical appliances, computers, power stabilization compressors, game consoles, tape recorders, communication products, etc.
Rated Current:
100A
Thread Size:
M10
How to Use:
Connectthedevicetothecorrespondingdevice.:
Package List:
1 x Binding Post:

Поврзани производи..