• Свеж
Флуоресцентни светлосни капаци за канцеларија во канцеларија во канцеларија торта со глувци, елиминираат суров сјај, предизвикувајќи очила и главоболки. Декораци
zoom_in

Флуоресцентни светлосни капаци за канцеларија во канцеларија во канцеларија торта со глувци, елиминираат суров сјај, предизвикувајќи

DEN 527.84

Стока
check Во продавницата

Стандард 2 x 4 фитинг - Одлично за училници и канцеларија : Нашите светлосни филтри се погодни за повеќето флуоресцентни светла Една страна печатење. Одлично за училници и канцеларија : Додадете ги вашите материјали во училницата и подобрување на организација и управување во училницата со овие лесни капаци за флуоресцентни светла стандардна големина 4 x 2 стапки. Одличен декор и додаток во училницата. Работи одлично за градинка 1 одделение и основно. Исто така одлично за капацитетите на светлината на таванот за стоматолози. Намалете го суровиот сјај што предизвикува главоболки : Елиминирајте ги грубите главоболки на сјајот на очила и вознемиреност предизвикани од типично флуоресцентно осветлување! Овие светлосни филтри ќе ги подобрат сите овие проблеми. Лесно за инсталирање : Само извадете ја LED светлосната табла, ставете ја светлината на LED таблата, а потоа повторно инсталирајте ја абажур назад во таванот, можете да ја видите образецот што ја сакате. Лежи на врвот на тековниот дифузер (не замена за вашиот дифузер). Материјал со висок квалитет : 100% PEL материјал, добар квалитет Осигурете се дека не е лесно да се избледи заради осветлувањето на светлината. Издржлив и еднократно, лесен и шарен. Висококвалитет, фото-отпечатоци од убава шема ќе ја осветлат вашата соба. Флуоресцентни и LED светла се главни делови во многу училници и канцеларии, но нивниот суров сјај и треперење светлина можат да предизвикаат очила, главоболки и вознемиреност. Покријте ги светлата со овие панели за ткаенини и создадете мирна и смирувачка околина совршена за фокусирање и концентрирање! Нашите светлосни филтри лесно се прикачуваат над стандардните тавански тела со шест цврсти, зашиени магнети. Секој сет вклучува четири панели отпорни на топлина 2¡¯ x 4¡¯ со различни обрасци во смирувачки нијанси на сина и мека бела боја. За употреба само со флуоресцентни и LED светла. Светлата Опфаќа Големина : Декоративната светлина опфаќа беспрекорно вклопување на секоја стандардна флуоресцентна светлина на таванот од 2x4 ft.

Поврзани производи..