• Свеж
AUNIWAIG 8,5 mm директно тресење на вртењето на вежбање, вртете го челичниот бит со голема брзина, HSS-4241 Долга вежба за вежбање на не'рѓосувачки челик, бакар, алуминиумска л
zoom_in

AUNIWAIG 8,5 mm директно тресење на вртењето на вежбање, вртете го челичниот бит со голема брзина, HSS-4241 Долга вежба за вежбање

DEN 1.67

Стока
check Во продавницата

【Посебен дизајн】- целосно мелен спирален дизајн на жлеб, ги расчистува честичките брзо; ги намалува триењето и топлината за побрзи перформанси на дупчење 【Функција】 - Оксидацијата на азот и третманот со топлина можат да ја зголемат цврстината и отпорна на корозија на бит за вежбање на пресврт. 【Апликација】- Совршена за не'рѓосувачки челик; бакар; Алуминиумска легура; како и одговара за дрво; пластика. 【Материјал】- вежба за пресврт е направена од челик со голема брзина; Изградбата на челик со голема брзина е дизајнирана за издржливост и продолжен век на траење на алатките. 【Параметар】- Бит дијаметар : 8,5мм / 0,33 инчи; Дијаметар на Шанк : 8,5мм / 0,33 инчи; Должина на сечење : 37мм / 1.46inch; Вкупна должина : 79мм/3.11inch; Материјал : челик со голема брзина 4241. 【Специјален дизајн】- Целосно дизајн на спиралниот жлеб на жлебот ги расчистува честичките брзо; ги намалува триењето и топлината за побрзи перформанси на дупчење. 【Функција】 - Оксидацијата на азот и третманот со топлина можат да ја зголемат цврстината и отпорна на корозија на бит за вежбање на пресврт. 【Апликација】- Совршена за не'рѓосувачки челик; бакар; Алуминиумска легура; како и одговара за дрво; пластика. 【Материјал】- вежба за пресврт е направена од челик со голема брзина; Изградбата на челик со голема брзина е дизајнирана за издржливост и продолжен век на траење на алатките. 【Параметар】- Бит дијаметар : 8,5мм / 0,33 инчи; Дијаметар на Шанк : 8,5мм / 0,33 инчи; Должина на сечење : 37мм / 1.46inch; Вкупна должина : 79мм/3.11inch; Материјал : челик со голема брзина 4241. Бргост челик 6542 (М2) има добри перформанси на процесите, добра јачина и волја, и главно се користи за производство на комплексни алатки за сечење на тенок и отпорен на ударни метали , додека брз челик 4241 генерално се користи за производство на лежишта со висока температура и ладно истиснување умира, итн.

Поврзани производи..