• Свеж
Паркер Легрис 7994 04 20-пк20 Легрис 7994 04 20 Композитен Вентил За Проверка, 10-32 УНФ Машки х 5/32 Цевка ОД
zoom_in

Паркер Легрис 7994 04 20-пк20 Легрис 7994 04 20 Композитен Вентил За Проверка, 10-32 УНФ Машки х 5/32 Цевка ОД

DEN 2.33

Стока
check Во продавницата

Вграден вентил за проверка за употреба при контролирање на насоката на протокот на воздух Машки unf навој врска Со О-прстен на едниот крај и притисни-за-поврзување женски приемник на другиот. Композитно тело за отпорност на удар и месинг вентил обложен со никел за отпорност на корозија. Вграден вентил за проверка за употреба при контролирање на насоката на протокот на воздух. Машки unf навој врска Со О-прстен на едниот крај и притисни-за-поврзување женски приемник на другиот. Композитно тело за отпорност на удар и месинг вентил обложен со никел за отпорност на корозија. Овој проверен вентил од серијата Паркер Легрис 7994 се користи вграден и е погоден за употреба при контролирање на насоката на протокот на воздух во пневматски апликации. Композитното тело е отпорно на удари, месинг вентилот обложен со никел и пружината се отпорни на корозија, а нитрилната бутадиенска гума (НБР) седиштето на вентилот и о-прстенот се отпорни на масло и хемикалии. Телото на вентилот има женска цевка за поврзување што се вклопува на едниот крај и машка Унифицирана Национална Фина (УНФ) нишка со Запечатувачки О-прстен од друга страна. Има максимален работен притисок од 145 фунти по квадратен инч (пси) и работен температурен опсег Од 32 до 158 Степени Ф.вентилот е во согласност со директивата На Советот на Европската Унија 2006/42/ЕЗ и Директивата За Опрема За Притисок (ПЕД) 97/23/ЕЗ стандарди ЗА безбедност и е во согласност со прописите За Намалување на Опасните Материи (Рохс). Овој обратен вентил е погоден за употреба во пневматски апликации како што се лаборатории, преработка на храна и пијалоци и индустрии за боја и печатење.

Поврзани производи..