• Свеж
М МЕТЕРКС ПНЕВМАТСКИ Цевки - Полиуретанска Цевка За Црево За Компресор За Воздух, Се Применуваат За Пренос На Воздушна Линија
zoom_in

М МЕТЕРКС ПНЕВМАТСКИ Цевки - Полиуретанска Цевка За Црево За Компресор За Воздух, Се Применуваат За Пренос На Воздушна Линија

DEN 3.00

Стока
check Во продавницата

ОПСЕГ НА ПРИМЕНА : пневматските цевки се користат во опрема за лабораториска автоматизација, инструментација, механички гасоводи итн ИЗДРЖЛИВ ДИЗАЈН : Оваа пневматска цевка е изработена од полиуретан, отпорност на триење и свиткување, висока еластичност. ФУНКЦИОНАЛНИ АЛАТКИ : функцијата на пневматските цевки во пневматските алатки е да пренесуваат компримиран воздух. ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1 Пакет Пневматски Цевки, чија големина е : Должина : 3 Метар / 9,8 Стапки; О. Д : 8мм х 5мм / 0, 31х0, 2 инчи. ТРЕБА ВНИМАНИЕ : ве Молиме потврдете го внатрешниот дијаметар и должината на цевката што ви треба пред да нарачате. ОПСЕГ НА ПРИМЕНА : функцијата на пневматските цевки во пневматските алатки е да пренесуваат компримиран воздух, кој може да се користи во опрема за лабораториска автоматизација, инструментација, механички гасоводи итн.ИЗДРЖЛИВ ДИЗАЈН : Изработен од полиуретан, отпорност на триење и свиткување, висока еластичност.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1 Пакет Пневматски Цевки, чија големина е : Должина : 3 Метар / 9,8 Стапки; О. Д : 8мм х 5мм / 0, 31х0, 2 инчи; отпорност На Компресија (Во Вообичаена Температура.) : 8кгф/см2; Работна Температура : 0-30 Целзиусови Степени / 32-86 Целзиусови Степени Треба ВНИМАНИЕ : ве Молиме потврдете го внатрешниот дијаметар и должината на цевката што ви треба пред да нарачате.

Поврзани производи..