• Свеж
FXCON Заштитни Винил Кожата Налепница Покритие За Серија И Конзола Кожи Завиткајте Налепница Со Две Слободен Безжичен Контролер Налепници Контролор Кожи
zoom_in

FXCON Заштитни Винил Кожата Налепница Покритие За Серија И Конзола Кожи Завиткајте Налепница Со Две Слободен Безжичен Контролер Налепници

DEN 1089.60

Стока
check Во продавницата

Ултра-тенок, со значителен степен на флексибилност, може да биде прикачен на површината добро Заштитете ја вашата конзола и контролори за Серии совршено од нула и прашина. Изработен од висококвалитетен винил со дизајн со висока резолуција. Лесно на, лесно надвор остатоци слободен. Дојдете со 1 Конзолна Кожа И 2 кожи На Контролорот. Бојата на моделот е светла, чувството за мода е силно, времето на задржување е долго, бојата не е лесно да исчезне и е отпорна НА УВ И водоотпорна.Спецификација : Точка : Целото Тело Винил Кожата За серија постапка Синсталација : 1.Исчистете ги рацете со вода2.Чисто избришете ја конзолата и површината на контролорот3.Внимателно и бавно залепете ја налепницата на машината пакет : 1 комплет кожи За конзола Од Серии2 парчиња кожи За контролори Од Серии и ние обезбедуваме најквалитетна услуга по продажбата.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте не!.

Item:
Whole Body Vinyl Skin for Series S
Installation procedure:
1.Clean hands with water:
2.Wipe the console and controller surface cleanly:
3.Stick the sticker on the machine carefully and slowly:
Package:
1 set skins for Series S console:
2 pcs skins for Series S controllers:
We provide the highest quality after-sales service.If any questions, please contact us! :

Поврзани производи..