• Свеж
МАЛАКСА ЛИАНКСИАО-Вентилатор За Шпорет За Греење, Вентилатор За Шпорет Со 4 Сечила Со Топлински Погон, Вентилатор За Шпорет Со Тивка Работа Со Топлински Погон За Ка?
zoom_in

МАЛАКСА ЛИАНКСИАО-Вентилатор За Шпорет За Греење, Вентилатор За Шпорет Со 4 Сечила Со Топлински Погон, Вентилатор За Шпорет

DEN 0.67

Стока
check Во продавницата

ДОБИЈТЕ УДОБНОСТ : Тивко работење, исфрлете ја топлината низ просторијата, намалете ја бучавата, зголемете ја температурата и подобрете ја циркулацијата на топол воздух, со што ќе добиете подобра удобност и ќе ја намалите потрошувачката на дрво во шпоретот ПОСТАБИЛНА и ЕКОЛОШКА : постабилна и поеколошка, заштита од прегревање, вградената биметална лента на дното на шпоретот е дизајнирана малку да го зголеми работ на вентилаторот, истовремено заштитувајќи го моторот и електричниот модул. РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА : работната температура на овој вентилатор е 50°C (122°F) 340°C (644°F). Откако ќе достигне температура од 50°C( 122°F), сечилата ќе се ротираат. Колку е потопла основата на вентилаторот, толку побрзо се ротира сечилото и толку повеќе воздух циркулира вентилаторот во просторијата. ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА, ЕКОЛОШКИ И САМО : Напојуваниот термоелектричен модул делува како мал генератор за напојување на моторот на вентилаторот. Нема потреба од батерија или електрична енергија. ШИРОКО КОРИСТЕНИ : 4 сечила ќе обезбедат поголем воздушен капацитет, што го прави најефективниот начин за загревање на просторијата од шпоретот. Може широко да се користи за печки на пелети, печки на дрва, печки, печки на камини, камини на дрва, греење на шпорет на која било површина на шпоретот.

Поврзани производи..