• Свеж
Амазон Бренд-Денали 16-Парче 3/8-Инчен Удар Хексадецимален Возач Сет, САЕ/Метричка Големина со Торбичка За Носење
zoom_in

Амазон Бренд-Денали 16-Парче 3/8-Инчен Удар Хексадецимален Возач Сет, САЕ/Метричка Големина со Торбичка За Носење

DEN 530.88

Стока
check Во продавницата

16-парче 3/8 инчен шестоаголен приклучок за удар на погон со тешка кутија за складирање Хром молибден легиран челик со висока јачина (Цр-Мо) и цврста едноделна конструкција. Црна фосфатна завршница отпорна на корозија со ласерски гравирани ознаки за лесна идентификација. Вклучува осум сае приклучоци (1/4, 5/16, 3/8, 7/16, 1/2, 9/16, 5/8, и 3/4 инчи) и осум метрички приклучоци (6мм, 7мм, 8мм, 10мм, 12мм, 14мм, 17мм и 19мм). Производот е покриен Со Рачна Алатка Ограничена Доживотна Гаранција.

Поврзани производи..