• Свеж
Музички Периоди | Музички Постери | Сјајна Хартија со димензии 33 х 23.5 | Музички Топ Листи за Училницата | Графикони За Образование по Едукација од Соништата
zoom_in

Музички Периоди | Музички Постери | Сјајна Хартија со димензии 33 х 23.5 | Музички Топ Листи за Училницата | Графикони За Образование

DEN 284.16

Стока
check Во продавницата

ОБРАЗОВНА ТАБЕЛА ДИЗАЈНИРАНА ОД НАСТАВНИЦИ : нашиот постер За Музички Периоди им помага на учениците да учат, да се вклучат и да запомнат повеќе информации од кога било досега Покривајќи шест клучни музички периоди, овој уникатен училишен постер може да игра витална улога во подобрувањето на разбирањето на учениците и декорот во училницата. ДОПОЛНЕТЕ ЗНАЕЊЕ : нашите постери за образовни училишта се шарени, убаво илустрирани и содржат огромна количина вредни информации. Музичкиот постер е специјално дизајниран да им помогне на учениците да стекнат поголемо разбирање за музичките периоди. Ѕидната табела е одличен ресурс за Училишта, Училници, Наставници По Музика, Ученици, Тутори, Родители Од Домашно Училиште и Деца Од Домашно Училиште. НАПРАВЕТЕ ГО УЧЕЊЕТО ЗАБАВНО : Ангажирање, јасни и шарени дизајни и слики создаваат забавна средина за учење во која учениците можат да се истакнат. Нашите неверојатни ѕидни постери можат да помогнат да се зголеми интересот на учениците кон музиката, притоа повторувајќи ги сите клучни информации што ги научиле. ГОЛЕМА ГОЛЕМИНА-ИДЕАЛНА ЗА ЧИТАЊЕ ОД ДАЛЕЧИНА : нашите училишни ѕидни топ листи се со дарежлива големина, со димензии 33" х 23,5". Ова осигурува дека сите постери се лесно читливи од далечина. Нашите едукативни постери се фантастичен начин за осветлување и украсување на секоја училница и лесно можат да го надополнат секој тип на средина за учење.

Поврзани производи..