• Свеж
ZZLZX 2PCS 3/8Inch Месинг Мета Берб Фитинзи СО 12 ПАРЧИЊА Нерѓосувачки Челик Цевка Стегач за 3/8
zoom_in

ZZLZX 2PCS 3/8Inch Месинг Мета Берб Фитинзи СО 12 ПАРЧИЊА Нерѓосувачки Челик Цевка Стегач за 3/8

DEN 84.96

Стока
check Во продавницата

Висок Квалитет : Изработен од врвен месинг со висока јачина за отпорност на корозија и абење, еластичност на висока температура и мала пропустливост, месинг боцки во Форма На Т и задебелени ѕидови за поголема јачина и многу силни Стегач за црево : Сите делови на стегачот за цевки се изработени од нерѓосувачки челик 304, кој нема да ' рѓосува, стегачот за цевки може да формира цврста заптивка на флексибилното или полуцврстото црево и може да се користи долго време. Лесен за употреба : шипките за црева во Форма На Т може цврсто да се поврзат со цревото, (погодни за црева со внатрешен дијаметар од 10мм), треба сами да го инсталирате за неколку минути, инсталацијата е брза и лесна. Пакетот Вклучува : 2 Парчиња Месинг Фитинзи за Маици (6 ПАРЧИЊА Клипови За Црева), Фитинзи За Маици за да го издржат притисокот на пукање на пластичната цевка, температурен опсег од -40 фаренхајт степен до 160 фаренхајтови степен. Апликации : фитинзи за шипки за вода/гориво/воздух, маици за гранки за поврзување црева, фитинзи за создавање цврсти заптивки на флексибилни и полуцврсти црева, кола за контрола на температурата, пневматски кола, вакуум и адаптер на системот за течности. Спецификација : име На Производ : месинг т-тип мета заеднички Материјал : Месинг Тежина : околу 100 грама во вкупна Големина : Стегач ширина : 7,5 мм/0,3 во.

Product name:
Brass T-type tee joint
Material:
Brass
Weight:
about 100 grams in total
Size:
Clamp width:
7.5mm/0.3 in.
Connector:
48 x 9.5mm/1.9 x 0.37 in. (L x D)
Package Contains:
2 Pieces Brass Tee Fittings (6PCS Hose Clips)

Поврзани производи..