• Свеж
Зулај Кујна 5 Пакет Контејнери За Складирање На Храна Отпорни На Истекување-36 мл Дебели &засилувач; Издржливи Контејнери За Подготовка На Стаклени Оброци - Херметич
zoom_in

Зулај Кујна 5 Пакет Контејнери За Складирање На Храна Отпорни На Истекување-36 мл Дебели &засилувач; Издржливи Контејнери За Подготовка

DEN 2.00

Стока
check Во продавницата

5 КОНТЕЈНЕРИ ЗА ХРАНА : Постигнете организирана оставата, чајната кујна или фрижидерот со тоа што ќе ги ставите рацете на овие стаклени контејнери од 36 мл со капаци Користете ги за чување остатоци, пакување ручек за работа, чување состојки како месо, зеленчук или овошје во фрижидер или за носење предјадења, маринирано месо или страни. Димензии : 8,2 х 6,2 х 2,7 инчи. БОРОСИЛИКАТНО СТАКЛО ОТПОРНО НА ТОПЛИНА : овие цврсти и стаклени контејнери за складирање храна од храна нема да се искриват или пукнат дури и по ненадејни температурни промени, што ги прави одлични за микробранови, печки и замрзнувачи. Можете да ги користите како контејнери за подготовка на оброци за складирање и директно загревање на храната. Забелешка : пластичните капаци и силиконот треба да се отстранат пред да се стават контејнерите во топлина. ЈА ОДРЖУВА ХРАНАТА СВЕЖА : овие контејнери за складирање храна се дизајнирани со отстранливи силиконски прстени и паметен дизајн на ротирачка шарка што обезбедува заптивка отпорна на истекување, совршена за чување храна со сочна текстура и исто така обезбедување свежина. Носете ги овие херметички контејнери за складирање храна на училиште, канцеларија или во торба без страв од истурање и храната да застари. НАРЕДЕНИ И ЛЕСНИ ЗА ЧИСТЕЊЕ : Без да заземаат многу простор, овие стаклени контејнери за складирање можат едноставно да се наредат во кујнскиот ормар, фрижидерот или замрзнувачот.

Поврзани производи..