• Свеж
Месинг Нога Вентил, Пумпа За Вода Долниот Вентил, Проверете Вентил Со Филтер, Нога Вентил Филтер Без Враќање Вентил Нога Вентил Цедилка-DN20-3/4
zoom_in

Месинг Нога Вентил, Пумпа За Вода Долниот Вентил, Проверете Вентил Со Филтер, Нога Вентил Филтер Без Враќање Вентил Нога Вентил Цедилка-DN20-3/4

DEN 159.84

Стока
check Во продавницата

[Висококвалитетни материјали] овој производ е изработен од висококвалитетен месинг, кој не е лесен за ' рѓа и е издржлив Долниот вентил обично се користи за пумпи за самовшмукување (пумпи за вода) за филтрирање на остатоци за да се спречи влегување во пумпата. [Намалете ја отпорноста] употребата на долниот вентил може да спречи ротирање на пумпата и погонскиот мотор во спротивна насока, да ја намали отпорноста на вшмукување на пумпата, да заштеди енергија и да ја намали потрошувачката. [Лесно за инсталирање] долниот вентил од месинг треба само да се навој на цревото за вшмукување, не се потребни комплицирани чекори. [Дизајн] Овозможува пумпата да остане подготвена,оставајќи течност да тече и спречувајќи ја да тече назад. Спецификација : Име На Производ : месинг вертикален вентил За проверкапроизвод Материјал : Месинг Боја На Производот : Како што Е Прикажано Големина На Производот : 3/4"вклучен Пакет : 1* Месинг вертикален обратен вентил.

Поврзани производи..