• Свеж
Sony SEL-20F28 E-Mount 20mm F2. 8 Премиер Фиксна Леќа
zoom_in

Sony SEL-20F28 E-Mount 20mm F2. 8 Премиер Фиксна Леќа

DEN 4640.00

Стока
check Во продавницата

Супериорен Квалитет На Сликата Минимално Растојание На Фокусирање : 0,66 стапки (0,2 м), Максимален сооднос На Зголемување : 0,12 х. Фокусна Должина - 20 мм, Компактна Должина; Леќата не Зумира. Извонредна вредност и перформанси. Агол На Гледање (АПС-В) -70°. Максимална решетка (Ѓ) - 2. 35 мм еквивалентна фокусна должина ( АПС-В) - 11,82 инчи. Проширете го вашиот поглед со широк агол : Од огромна карпа до песочна плажа што се протега, вклопете се со агол широк 20 мм. Агол На Гледање( АПС-В) : 70°. Опис на производот 20мм Ф2.8 Премиер Леќа не Само што 20мм (30мм во 35мм формат на целосна рамка) фокусна должина и ф2. 8 максимална решетка ќе им се допадне на искусни фотографи, туку извонредната резолуција на овој објектив ќе ги задоволи и нивните најстроги барања за квалитет на сликата. Три асферични елементи помагаат да се постигне врвен контраст и резолуција веднаш до рабовите на сликата, истовремено овозможувајќи компактен дизајн на палачинки со дебелина од 20,4 мм што овозможува пренослива комбинација со компактни камери за е-монтирање. Кога ја менувате решетката за да ја дефокусирате позадината, изворите на светлина изгледаат заматени. Овој "боке" ефект на заматената позадина може да се подобри со кружни сечила на отворот што се користат во оваа леќа. Конвенционалните сечила на отворот имаат рамни страни создавајќи непривлечни дефокусирани точки на светлина во полигонална форма. ● леќите го надминуваат овој проблем преку уникатен дизајн кој ја одржува решетката речиси совршено кружна од широко отворената поставка до кога е затворена за 2 застанувања. Како резултат на тоа може да се добие помазно, поприродно дефокусирање. Дизајнот на асферични леќи драматично ја намалува сферичната аберација, истовремено намалувајќи ја големината и тежината на леќите. Сферичната аберација е мало неусогласеност на светлосните зраци проектирани на рамнината на сликата. Ова е предизвикано од разликите во прекршувањето во различни точки на конвенционалните сферични леќи кои го деградираат квалитетот на сликата кај леќите со голема решетка. Специјално обликуваните" асферични " елементи во близина на дијафрагмата го враќаат усогласувањето на светлосните зраци на рамнината на сликата, одржувајќи висока острина и контраст дури и при максимална решетка и може да се користат и во други точки на оптичката патека за да се намали изобличувањето. Добро дизајнираните асферични елементи можат да го намалат вкупниот број на елементи потребни во објективот, со што се намалува вкупната големина и тежина. Напредните Асферични (a) елементи се еволуирана варијанта, со исклучително висок сооднос на дебелина помеѓу центарот и периферијата. Elements елементите се многу тешки за производство, потпирајќи се на најнапредната технологија за обликување за доследно и прецизно постигнување на потребната форма и точност на површината, што резултира со значително подобрена точност и квалитет на сликата. Само задните групи на оптичкиот систем се движат за да ја фокусираат леќата, што овозможува брзо работење И пократко минимално растојание за фокусирање. Бидејќи предниот дел на објективот не ротира, оперативноста се подобрува при снимање со прикачен поларизирачки филтер. 2013 Сони Електроникс сите права се задржани. Репродукцијата во целост или делумно без писмена дозвола е забранета. Сони не е одговорен за типографски и фотографски грешки. Карактеристиките и спецификациите се предмет на промена без претходна најава. Sony, BIONZ, BRAVIA, Bravia Синхронизација, Сајбер-шут, Exmor, Инфолитиум, МЕМОРИСКИ Стап ПРО Дуо, Мемориски Стап Дуо, логото На Мемориски Стап, Оптички Steady Shot, Далечински Командант, Насмевка Блендата, Издржливост, Steady Shot, Театар Синхронизација, Tru Black, И Xtra Парична казна LCD се заштитни знаци на Sony. Мајкрософт, Виндоус и Виндоус Виста се заштитни знаци на Корпорацијата Мајкрософт. Mac OS и i Movie се заштитни знаци На Apple Компјутери, HDMI е заштитен знак на HDMI Лиценцирање . Сите други трговски марки се трговски марки на нивните соодветни сопственици. Од Производителот Е 20мм Ф2. 8 Широкоаголен Премиер Леќа не Само што 20мм (30мм во 35мм формат на целосна рамка) фокусна должина и Ф2. 8 максимална решетка ќе им се допадне на искусни фотографи, туку извонредната резолуција на овој објектив ќе ги задоволи и нивните најстроги барања за квалитет на сликата. Три асферични елементи помагаат да се постигне врвен контраст и резолуција веднаш до рабовите на сликата, истовремено овозможувајќи компактен дизајн на палачинки со дебелина од 20,4 мм што овозможува пренослива комбинација со компактни камери за е-монтирање. Технологија Кружна Решетка Кога ја менувате решетката за да ја дефокусирате позадината, изворите на светлина изгледаат заматени.

Поврзани производи..